Foursquare jest nudny!

Foursquare jest nudny!

Opublikowano 7.04.2013 16:46 - 1


Generalnie to otwarty jestem na wszelkie nowe propozycje związane nowymi serwisami internetowymi, które zahaczają o popularny motyw społecznościowy. Oczywiście pośród fali serwisów, których zasadność  działania pozostawiam w ramach wątpliwości o tyle są serwisy, które korzystając z potencjału obecnych technologii dają użytkownikowi coś więcej niż tylko durny profil na stronie i możliwość odnajdywania znajomych. Jednym z serwisów, które mnie zachwycił,  łączący powyższe cechy był serwis Foursquare.

Cóż on posiada ciekawego? Otóż to serwis, obsługiwany za pomocą aplikacji na smartfon, który pozwala “zameldować się” (ang. check-in) w określonych lokalizacjach. Na podstawie GPS aplikacja sprawdza lokalizacje obok nas, dodane do bazy a my możemy wybrać tą w której chcemy się odnotować. Oczywiście ten kto zdobywa najwięcej check-in’ów staje się właścicielem (Mayor) tej lokalizacji. Świetny element, który często doprowadza do zdrowej rywalizacji, kiedy kilka osób walczy o wybrane miejsce. Prócz tego ogromną zaletą serwisu jest to, że można pozostawić komentarze, które mogą się przydać innym odwiedzającym wybrane miejsce (np. informacja co jeść a czego nie jeść w knajpce). Ogólnie stosunkowo ciekawe i fajne narzędzie.

Do czasu. Mam wrażenie, że pomysły na rozwój aplikacji się skończyły. Ostatnie aktualizacje były związane tylko i wyłącznie z odświeżeniem interfejsu a samo czek-in’owanie stało się zwyczajnie nudne. Po wielu walkach między innymi o moje osiedle czy pobliską Biedronkę ;-) postanowiłem konto skasować. W końcu pojawiając się w restauracji pierwszą rzeczą będzie nie check-in a sprawdzenie menu ;-)

Foursquare to świetny pomysł, któremu w moim odczuciu zabrakło wizji rozwoju. W końcu każdego dopadnie moment, kiedy po kolejnym automatycznym ‘zameldowaniu’ zda sobie sprawę, że właściwie to do niczego to nie prowadzi. Idąc dalej tym tropem, jaki serwis społecznościowy właściwie do czegoś prowadzi? Do niczego, dlatego trzeba je ograniczyć :-)

Wieści z Rozładowani.pl