Fortnite beta do pobrania dla każdego, ale grają tylko nieliczni - instrukcja instalacji

Fortnite beta do pobrania dla każdego, ale grają tylko nieliczni – instrukcja instalacji

Opublikowano 16.08.2018 10:57 -


Wersja beta jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na świecie, Fortnite: Battle Royale, jest już dostępna na urządzenia z Androidem po udanych testach na konsolach i iOS. Na nieszczęście dla wielu graczy, gra w ramach premiery Galaxy Note 9 została ograniczona do najświeższych urządzeń Samsunga. Wszystko jednak się dynamicznie zmienia i być może ty też możesz już spróbować swoich sił w Fortnite.

Jeśli korzystasz z urządzenia innego niż Samsung z Androidem, nie wszystko jest stracone. Podczas gdy dostęp jest nadal ograniczony, możesz zarejestrować się na liście oczekujących i pobrać grę, aby uzyskać do niej dostęp, gdy tylko będzie dostępny. Oto jak pobrać Fortnite: Battle Royale na Androida.

PRZED ROZPOCZĘCIEM, WAŻNA INFORMACJA

Epic Games nie udostępniło gry Fortnite w Google Play Store, więc jej tam nie znajdziesz. Należy pamiętać, że wszystko, co znajdziesz w sklepie Google, może być szkodliwe. Podczas gdy niektóre z aplikacji są prawdopodobnie nieszkodliwymi klonami, inne mogą być próbą kradzieży twoich danych osobowych. Bądź świadomy tego, co pobierasz, a najlepiej postępuj zgodnie z tą instrukcją.

FORTNITE NA URZĄDZENIU SAMSUNG Z LISTY

Następujące smartfony i tablety Samsung mają natychmiastowy dostęp do Fortnite: Battle Royale:

  • Galaxy Note 9
  • Galaxy S9
  • Galaxy S9 Plus
  • Galaxy Note 8
  • Galaxy S8
  • Galaxy S8 Plus
  • Galaxy S7
  • Galaxy S7 Edge
  • Galaxy Tab S4
  • Galaxy Tab S3

Jeżeli więc używasz jednego z tych urządzeń, wszystko jest dużo prostsze i za parę chwil będziesz mógł pograć we Fortnite.

Jak zainstalować Fortnite na smartfonie?

Otwórz aplikację Game Launcher (jeżeli takiej nie posiadasz, jest ona wyłączona w ustawieniach telefonu) i kliknij ikonę nazwaną Fortnite Installer. Ta aplikacja nie jest grą – jest to osobny program, który będzie używany do pobierania i aktualizacji głównej aplikacji Fortnite. Taki stan rzeczy prawdopodobnie utrzyma się do momentu kiedy grę znajdziemy w sklepie Google Play.

Gdy otworzysz aplikację po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o przyznanie jej uprawnień dostępu do pamięci. Po zezwoleniu dotknij dużego żółtego przycisku Instaluj i poczekaj, aż właściwa aplikacja ściągnie się na urządzenie.

Po zainstalowaniu otwórz Fortnite Launcher i kliknij Uruchom. Spowoduje to rozpoczęcie pobierania głównych plików, które będą miały ok. 1,88GB, więc możesz na dłuższą chwilę zostawić telefon w spokoju. Co ważne, zminimalizowanie aplikacji nie powoduje zaprzestania ściągania. Kiedy wszystko się skończy, wystarczy zalogować się na swoje konto albo stworzyć nowe.

Koniec! Do zobaczenia na polu bitwy!

FORTNITE NA INNYCH URZĄDZENIACH ANDROID

Jeśli nie posiadasz, żadnego z urządzeń Samsung z poprzedniej listy, to utknąłeś na razie w poczekalni. W zależności, czy twój model znajduje się już na liście wspieranych urządzeń, czy nie, otrzymasz zaproszenie szybciej albo później. Owa lista dostępna jest w FAQ Fortnite. Niezależnie od tego jaki masz telefon, możesz pobrać grę z wyprzedzeniem.

Rozpocznij od rejestracji.

Jest ona prosta i możesz to zrobić z komputera lub urządzenia mobilnego. Zostaniesz tam poproszony o wybranie urządzenia z systemem Android z rozwijanego menu, ale nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć swojego urządzenia. Na samym dole znajduje się opcja “Inne urządzenie z Androidem”.

Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail od Epic Games. Będziesz zmuszony otworzyć ją z urządzenia mobilnego, ponieważ znajduje się tam bezpośredni link do instalatora Fortnite – kliknij go, aby pobrać, a następnie uruchom plik. Podobnie jak w przypadku telefonów Samsung, użytkownik zostanie poproszony o dostęp do pamięci.

Po zainstalowaniu otwórz Fortnite Launcher z listy aplikacji i kliknij Uruchom. Spowoduje to rozpoczęcie pobierania głównych plików, które będą miały ok. 1,88GB, więc możesz na dłuższą chwilę zostawić telefon w spokoju. Co ważne, zminimalizowanie aplikacji nie powoduje zaprzestania ściągania. Kiedy wszystko się skończy, wystarczy zalogować się na swoje konto albo stworzyć nowe, ale dopóki nie otrzymasz e-maila z potwierdzeniem dostępu, nie pograsz.

Zdarza się, że twoje urządzenie jest na liście, a ty nadal widzisz informacje o wpisaniu się na listę oczekujących. Ponoć pomaga kilkukrotne wylogowanie się i ponowne zalogowanie się na swoje konto – nie testowałem.

To wszystko, co mam dla Ciebie w tej chwili, ale obserwuj DW, bo jak tylko Epic Games udostępni Fortnite dla wszystkich, napiszemy o tym.

Wieści z Rozładowani.pl