Pierwsze problemy pojawiły się przy instalacji a dokładnie na etapie umieszczenia plików na serwerze. Autor zalecał umieszczenie katalogów zgodnie z zawartością spakowanej paczki. Niestety u mnie wysypka po instalacji, htaccess wariował i przekierowywał na błędne adresy. Jak się okazało, metodą prób i błędów należało zawartość katalogu default_www przekopiować do głównego katalogu gdzie podpięta była subdomena, następnie przekopiować tam katalog library. Oczywiście nie mam pewności, czy rozwiązanie wskazane przez autora było błędne, czy akurat w tym wypadku konfiguracja mojego hostingu zwariowała ;)

Kolejna duża przeszkoda dla mnie to edycja szablonów. Niestety znikoma znajomość biblioteki PHP Spoon dała o sobie znać. Jej wykorzystanie jak dla mnie wydaje się być bezzasadne, komplikujące życie bo z ową biblioteką trzeba się skrupulatnie zapoznać. Smarty w zupełności by wystarczyło.

Brak jakiejkolwiek dokumentacji do zmiennych, które można wykorzystać w szablonie to kolejny spory mankament. Umieszczałem je w swoim szablonie bazując tylko na tych, które umieszczone były w przykładach. Twórca jednak zapewnia, że dokumentacja jest w trakcie w tworzenia. Przyznam szczerze, że wydaje się być ona niezbędna.

To tyle jeżeli chodzi o pierwsze zderzenie z Fork CMS, nie ukrywam, że euforia nieco przygasła. System jest na prawdę świetny jeśli chodzi o zarządzanie treścią, jednak nie jest on szczytem wygody dla dewelopera. Niebawem więcej informacji, gdy zyskam trochę cierpliwości ;)

Czy ktoś z was próbował instalować Fork na swoim serwerze i czy ma jakieś przemyślenia?