Fork - absolutnie świetny CMS do prostych stron

Fork – absolutnie świetny CMS do prostych stron

Opublikowano 14.09.2011 7:40 - 15


Przeglądając codzienną internetową prasę zagraniczną moją uwagę zwrócił zlepek dwóch słów: Fork CMS. Autor artykułu napomknął o powyższym rozwiązaniu w wielkiej superlatywie. Odwiedziłem więc serwis producenta tego oprogramowania i przyznam, że jest absolutnie zachwycony.

Fork CMS to skrypt przygotowany w technologii PHP + JS + MySQL. Co ważne – dedykowany jest on do prostych rozwiązań internetowych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by stworzyć serwis i dorzucić kilka modułów np. blog w pełni zarządzany przez panel administracyjny.

Innowacyjne i dość ciekawe jest tworzenie artykułów poprzez zdefiniowane obszary na stronie za pomocą szablonów. Dla dewelopera sprawa jest także bardzo prosta do ogarnięcia – szablony opierają się o bibliotekę PHP Spoon, która wzorowana była na popularnym Smarty. Skrypt obsługuje także wersje językowe, które w łatwy sposób można definiować z poziomu panelu administracyjnego.

Niestety samych dodatków jest bardzo mało, jednak z tego co udało mi się sprawdzić – Fork istnieje niecały rok. Jest on naprawdę szybki i łatwo w obsłudze – z pewnością zyska uznanie ludzi z branży. Mnie osobiście zastanawia fakt, dlaczego wcześniej nic o nim nie usłyszałem.

Zapowiada się ciekawa alternatywa dla topornego i obszernego ModX’a – przynajmniej przy prostych serwisach internetowych. Polecam odwiedzić demo, z pewnością będziecie zachwyceni.

Demo  Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl