Forgotton Anne - gra, która mogłaby być filmem studia Ghibli

Forgotton Anne – gra, która mogłaby być filmem studia Ghibli

Opublikowano 18.05.2018 9:50 -


Posiadacze PC-tów i konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mogą już kupować i grać w “Forgotton Anne”. Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo stylem przypomina najpiękniejsze animacje studia Ghibli, a w rozgrywce stawia przede wszystkim na nieszablonowe zagadki.

Jesteście fanami takich animacji jak “Księżniczka Mononoke”, “Spirited Away” czy “Mój sąsiad Totoro”? W takim razie z dużą dozą pewności zainteresuje Was też gra “Forgotton Anne” od duńskiego studia Throughline Games wydana przez Square Enix.

W “Forgotton Anne” wcielamy się w tytułową bohaterkę, która wyrusza w podróż po fantastycznej krainie, aby, jak to opisują twórcy, “zdusić rebelię mogącą powstrzymać ją i jej mistrza przed powrotem do świata ludzi”. W praktyce oznacza to zwiedzanie magicznego świata pełnego dziwnych, mówiących ludzkim głosem przedmiotów, wyzwania zręcznościowe oraz sporo sprytnie zaprojektowanych zagadek logicznych do rozwikłania.

Jednak to, co najbardziej wyróżnia tę grę to styl graficzny niemal żywcem wyciągnięty z animacji japońskiego studia Ghibli. Jest to “przewijana” przygodówka 2D z bardzo filmowymi wstawkami. To właśnie ten element najczęściej chwalony jest i wyróżniany w recenzjach “Forgotton Anne”. Produkcja zbiera świetne oceny jak na grę “znikąd” – jej średnia na Metacritic dzień po premierze to 8/10.

Wieści z Rozładowani.pl