Jak poinformowało Sports Interactive, brytyjskie studio tworzące „Football Manager” (wcześniej „Championship Manager”), w najnowszej odsłonie popularnego managera piłkarskiego nie zobaczymy oficjalnie Manchesteru United. Właściciel studia, firma Sega porozumiała się w tej sprawie z klubem.

EA Sports wprowadza kolejną ważną zmianę. FIFA 22 pozwoli na stworzenie własnej piłkarki w Pro Clubs

Football Manager 22 bez Manchester United

Owocem tego porozumienia jest zaprzestanie z korzystania z nazwy Manchester United w nadchodzących tytułach japońskiej firmy. Co za tym idzie, popularnych „Czerwonych Diabłów” nie zobaczymy w najnowszej odsłonie gry Football Manager 2022, która zadebiutuje prawdopodobnie w listopadzie bieżącego roku.

NBA 2K21, Football Manager 2021 w ramach Xbox Game Pass na PC i Xboxa, a za chwilę Star Wars: Squadrons!

Sega stała na stanowisku, że nie potrzebuje osobnej licencji do korzystania z nazwy Manchester United, jednak w ramach gestu dobrej woli zdecydowała się na usunięcie jej z gry. Nie znaczy to oczywiście, że w Premier League pozostanie zaledwie 19 drużyn. Klub z czerwonej części Manchesteru znajdzie się w grze pod zmienioną nazwą. Gracze objąć lub rywalizować będą z klubem o nazwie Manchester UFC, skracanym do Man UFC.

W 2020 r. nie będzie nowego eFootball PES. Za to za rok…

Skąd taka decyzja?

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Manchester United to nie jedyny klub, którego oficjalnej nazwy zabraknie w grze „Football Manager 22”. Już w poprzedniej edycji nie mogliśmy objąć klubu, w którym gra nasz reprezentacyjny bramkarz Wojciech Szczęsny. Juventus podpisał bowiem umowę na wyłączność z Konami, twórcą „Pro Evolution Soccer” (obecnie „eFootball”). W miejsce Starej Damy gracze mogli objąć drużynę nazwaną Zebre. Podobnie jest od kilku lat w grze „FIFA”, gdzie Juventus funkcjonuje pod nazwą Piemonte Calcio.

Okładka FIFA 22 nie dla Lewandowskiego. Gwiazdą ponownie Kylian Mbappé, jest też pierwszy trailer

Manchester United będzie dostępny w Football Manager 22 nieoficjalnie

Fani Manchesteru United lub gracze chcący zachować jak największy realizm, nie będą jednak zmuszeni do gry Manchesterem UFC (ciekawe swoją drogą co na to organizacja sportów walki o nazwie UFC). Sports Interactive od lat dołącza do swej gry edytor, którym można zmienić dowolny element w grze. Tytuł ma również ogromne środowisko moderskie, które przygotowuje nie tylko logopacki czy paczki zdjęć piłkarzy, ale też zupełnie nowe ligi czy rozgrywki. Możemy być więc pewni, że kilka minut spędzonych w Internecie pozwoli nam cieszyć się z powtórnej możliwości rywalizowania za sterami, bądź przeciwko Czerwonym Diabłom.

Świat się zmienia, a FIFA pozostaje ta sama. Nowy gameplay niestety nie wróży dużych zmian

Manchester United to nie pierwszy i nie ostatni klub, który zniknie z jednej z piłkarskich gier. Wszystko za sprawą licencji i coraz większego apetytu na zapewnienie sobie wielkich piłkarskich firm na wyłączność. Cierpią jak zwykle kibice. Na szczęście w przypadku tytułów takich jak „Football Manager” i „Pro Evolution Soccer” jest jeszcze całkiem spora społeczność wokół gry, która poprawia te tytuły, także w kwestiach licencyjnych.

football manager 22