Prima Aprilis niebawem, a to dzień pełen oszustw, matactwa i wkręcania znajomych. By przenieść ten zwyczaj do świata webmasterów, powstałą wtyczka nosząca dumną nazwę Fools.js. Jej zadaniem jest uprzykrzenie życia czytelnikom/odwiedzającym Twojego bloga/strony. W jaki właściwie sposób?

Otóż Fools.js oddaje do dyspozycji kilka ciekawych efektów, które po zastosowaniu spowodują uśmiech albo nawet i drobną irytację naszego odwiedzającego. Wśród nich np. odwrócenie strony do góry nogami po wczytaniu strony, ukrycie paska przewijania strony lub wyłączenie wszystkich hrefów na stronie. To tylko kilka najciekawszych spośród wszystkich kilkunastu efektów. Dla bardziej złośliwych webmasterów jest także możliwość wysadzenia przeglądarki w powietrze, a to za sprawą uruchomienia nieskończonej pętli ;-)

O ile ostatni przykład może spowodować definitywną utratę odwiedzającego/czytelnika o tyle pozostałe efekty są naprawdę nieinwazyjne.  Wszystkie efekty znajdziecie pod przyciskiem poniżej, wystarczy kliknąć w wybraną funkcję :-)

Demo Pobierz