Fools.js - doskonała biblioteka dla webmasterów na Prima Aprilis

Fools.js – doskonała biblioteka dla webmasterów na Prima Aprilis

Opublikowano 29.03.2013 8:30 - 3


W tym roku zdecydowanie nie dopisuje a święta tuż tuż. W sumie nie pamiętam aż tak koszmarnego marca, przez te ostatnie lata. Niemniej dziś nie o pogodzie a bardziej o tematach świątecznych, w klimacie technologii WWW.

Prima Aprilis niebawem, a to dzień pełen oszustw, matactwa i wkręcania znajomych. By przenieść ten zwyczaj do świata webmasterów, powstałą wtyczka nosząca dumną nazwę Fools.js. Jej zadaniem jest uprzykrzenie życia czytelnikom/odwiedzającym Twojego bloga/strony. W jaki właściwie sposób?

Otóż Fools.js oddaje do dyspozycji kilka ciekawych efektów, które po zastosowaniu spowodują uśmiech albo nawet i drobną irytację naszego odwiedzającego. Wśród nich np. odwrócenie strony do góry nogami po wczytaniu strony, ukrycie paska przewijania strony lub wyłączenie wszystkich hrefów na stronie. To tylko kilka najciekawszych spośród wszystkich kilkunastu efektów. Dla bardziej złośliwych webmasterów jest także możliwość wysadzenia przeglądarki w powietrze, a to za sprawą uruchomienia nieskończonej pętli ;-)

O ile ostatni przykład może spowodować definitywną utratę odwiedzającego/czytelnika o tyle pozostałe efekty są naprawdę nieinwazyjne.  Wszystkie efekty znajdziecie pod przyciskiem poniżej, wystarczy kliknąć w wybraną funkcję :-)

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl