Flter, czyli jak zabezpieczyć komputer, telefon i telewizor za jednym zamachem

Flter, czyli jak zabezpieczyć komputer, telefon i telewizor za jednym zamachem

Opublikowano 17.03.2017 9:17 - 1


Na co dzień korzystam z laptopa z Windowsem 10, dysk mam zaszyfrowany za pomocą BitLockera, ale antywirusa nie posiadam, nawet darmowego. Dlaczego?

Ponieważ nie zawiodłem się jeszcze na wbudowanym w system Windows Defenderze, czego nie mogę powiedzieć o darmowych programach antywirusowych i zaporach sieciowych, bardzo często spowalniających prace komputera, zalewające ekran powiadomieniami w stylu „kup premium” i sporą ilością fałszywych alarmów. Roczne opłacanie takiego oprogramowania w pełnej (nie darmowej) wersji, jest kosztowne, a jak wiadomo w kolejnym roku trzeba przedłużyć abonament. Nie można zapominać o wcześniej wymienionym obciążeniu komputera. Zatem bez zewnętrznego antywirusa i firewalla czy tunelowania połączeń, przerzuciłem się na wiarę w oprogramowanie Microsoftu, a odpowiedzialność na siebie i swoją rozwagę, może się sparzę, zobaczymy.

Piszę o komputerach, które mają możliwość obrony, a co z tabletami, smartfonami czy telewizorami Smart TV, o inteligentnych pralkach i lodówkach nie wspominając? Na nich nie zainstalujemy antywirusa czy firewalla blokującego niebezpieczne połączenia (tak, antywirusy bez root’a na telefony i tablety to atrapy zabezpieczeń) zatem jak dbać o ich bezpieczeństwo w sieci do której są podłączone?

Jak zabezpieczyć komputer, telefon czy telewizor za jednym zamachem?Odpowiedź można znaleźć na Kickstarterze, oto Flter – router WiFi z rozbudowanymi funkcjami ochrony prywatności i bezpieczeństwa.

Flter, to urządzenie, które w prostych słowach filtruje Internet zanim dotrze do naszych urządzeń domowych. Na pierwszy rzut oka, router nie należy do tanich – 110$, czyli około 450zł, z tym, że trzeba pamiętać, że klasyczne oprogramowanie antywirusowe i to w abonamencie rocznym to wydatek ponad 300zł, wtedy 450zł za router od Flter, zamienia się w akceptowalną wartość, dodatkowo płatną jednorazowo i nie można zapominać, że sam router jest w tej cenie, a nie samo oprogramowanie.

Ale co może taki sprzęt?

Router wyposażony jest w funkcje VPN (ang. Virtual Private Network), która pozwala na bardziej prywatne przeglądanie zasobów Internetu.

Flter posiada również funkcję filtra połączeń. Blokuje połączenia z listy stron zatwierdzonych jako szkodliwe, sieci niebezpiecznych czy też takich witryn i aplikacji sieciowych, które śledzą użytkownika. Kolejną przydatną funkcją jest wbudowany filtr reklam , które to często zalewają strony przeglądarek internetowych. Rodziców zaś ucieszy fakt, że Flter posiada ochronę rodzicielską, za pomocą której rodzic może blokować, konkretne witryny internetowe.

Co dodatkowo? Urządzenie jest banalne w obsłudze, będzie zawsze aktualne, to za sprawą automatycznych aktualizacji. Flter posiada również prostą aplikację mobilną, dostępną na platformy Android oraz iOS – praktycznie niezbędną rzecz towarzyszącą nowoczesnym urządzeniom sieciowym stworzona do wygodnej kontroli routera przez telefon czy tablet.

Podsumowując, mam wrażenie, że Flter to dobry krok w kierunku ochrony sieci domowej ale nadal nie jestem przekonany do jego zakupu, głównie ze względu na cenę i faktem, że często jestem poza domem i korzystam z Internetu mobilnego. A co Wy o tym myślicie? Kupilibyście taki sprzęt?

 Strona produktu


Autor: Michał Kotfas

Wieści z Rozładowani.pl