Moje podboje technologii Flash skończyły się tak szybko, jak się zaczęły. Ostatecznie efektem mojego romansu były animowane przyciski na mojej stronie WWW, a wszystko to było zakotwiczone w latach 90tych oczywiście.

Znakiem charakterystycznym technologii od Adobe były z pewnością gry w przeglądarce, które cieszyły się ogromną popularnością jeszcze kilka lat temu. Napędzały one w dużym stopniu właściwie większość portali społecznościowych, budowały zaangażowanie poprzez rywalizacje ze znajomymi i skutecznie pozwalały na przepalenie ogromnej ilości godzin.

Sam nie byłem jakimś wielkim fanem tej gałęzi rozrywki, ale uczciwie powiem, że sam spędziłem z pewnością kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin grając w mojego ulubionego Desktop Tower Defense.

screen 0
Desktop tower defense – kawał świetnej rozrywki!

Jeśli z łezką w oku wspominacie te czasy, to mam dla Was świetną wiadomość. Powstał projekt o nazwie Flashpoint, w ramach którego zgromadzono ponad 36 000 gier w oparciu o technologię Flash. Wszystkie te gry zostały udostępnione za darmo i można w nie grać offline.

Paczka gier waży  241GB, więc przygotujcie trochę miejsca na dysku, ale jest także i mniejsza paczka, o wadze 300MB. Całość do pobrania poprzez torrenty.

Miłej rozrywki!

[button text=”Pobierz” link=”https://bluemaxima.org/flashpoint/downloads/” size=”big” color=”blue”]