Fitbit stworzył Charge 5 – najbardziej zaawansowany tracker zdrowia i kondycji w historii marki. Pozwala on kontrolować stres, kondycję serca, sen i ogólne samopoczucie – wszystko to w jeszcze cieńszej i eleganckiej obudowie.

Charge 5 jest o 10% cieńszy niż jego poprzednik. Ma aerodynamiczny kształt, jest zoptymalizowany pod kątem wydajności oraz zaprojektowany z myślą o najlepszym dopasowaniu do nadgarstka. Dzięki nowemu kolorowemu wyświetlaczowi AMOLED, Fitbit Charge 5 jest pierwszym trackerem marki z opcją „Always on Display” dla jeszcze większej wygody podczas treningów. Ekran jest dwukrotnie jaśniejszy od tego, który zastosowano w poprzednim modelu.

R E K L A M A

fitbit charge 5

Użytkownicy mogą zmienić wygląd trackera w dowolnym momencie, wybierając spośród lekkich silikonowych opasek Infinity, oddychających opasek sportowych, czy pluszowych nylonowych opasek na rzepy i ręcznie wykonanych wysokiej jakości skórzanych pasków Horween.

Użytkownicy będą mogli jednym ruchem palca przeglądać swoje statystyki, dokonywać płatności zbliżeniowych, otrzymywać/wysyłać powiadomienia z/do smartfona i wybierać spośród 20 kolorowych tarcz zegara.

Czytaj także: Fitbit Sense to według mnie jeden z najlepszych smartwatchy na rynku

fitbit charge 5

Rozbudowane funkcje i integracje

Charge 5 wyposażony został we wbudowany moduł GPS, 20 trybów ćwiczeń oraz automatyczne rozpoznawanie aktywności i dostęp do szacunkowej wartości V02 max. Nowy Fitbit, jako pierwszy tracker w historii marki, został też wyposażony w czujnik EDA. Mierzy on reakcję organizmu na stres poprzez zmiany w gruczołach potowych. Firma po raz pierwszy udostępniła tę funkcję zeszłej jesieni wraz z premierą smartwatcha Sense.

Użytkownicy Charge 5 otrzymują również dostęp do Oceny stresu w aplikacji Fitbit, i integrację z Calm, aplikacją nr 1 wspierającą sen, medytację i relaks. Dostępna będzie też aplikacja EKG. Tracker całodobowo monitoruje puls i wysyła powiadomienia o wysokim i niskim tętnie.

Oprócz śledzenia kondycji serca, Charge 5 zapewnia również wgląd w inne kluczowe wskaźniki zdrowotne za pośrednictwem specjalnej sekcji w aplikacji Fitbit. Umożliwia ona śledzenie częstości oddechów, zmiany temperatury skóry i poziomu SpO2 w perspektywie czasu .

Przerażająca wizja przyszłości: już wkrótce Fitbit będzie nasłuchiwał, czy chrapiesz

Fitbit Charge 5 – dostępność, cena w Polsce

Fitbit Charge 5 jest dostępny w cenie 869 zł, która obejmuje również sześciomiesięczną subskrypcję Fitbit Premium . Tracker można zamówić już dziś w przedsprzedaży na stronie producenta i u wybranych sprzedawców na całym świecie, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się jesienią tego roku.