Firefox wprowadza genialną funkcję: obraz w obrazie

Opublikowano 4.12.2019 12:38 -


Firefox wprowadził właśnie nową funkcję do swojej przeglądarki. Chodzi o obraz w obrazie, na razie dostępna jest na systemie Windows, ale na Maca i Linuxa będzie wdrożona w przyszłym miesiącu.

Często jest tak, że wykonując konkretne zadania, możemy sobie pozwolić na „ogarnięcie” przy okazji innych spraw. Szczególnie jeśli mamy bardzo dobrze rozwiniętą podzielność uwagi. Czas można zagospodarować np. na oglądanie filmu, nie ważne, czy jest to film fabularny, webinar, czy po prostu materiał szkoleniowy.

Do tej pory musieliśmy się trochę napracować, aby taki film był widoczny nad innymi oknami. Z pomocą jednak przychodzi Firefox. Funkcja „Picture-in-picture” pozwala ogarnąć taki bałagan na ekranie. Bez problemu możemy przypiąć okienko z filmem, tak aby inne karty i okna go nie zakryły.

Opcja ta dostępna jest w najnowszej wersji przeglądarki Firefox na Windows. Po aktualizacji, podczas odtwarzania filmu w przeglądarce, nad filmem pokaże się niebieska opcja „obraz w obrazie”. Po kliknięciu jej okno otworzy się w pojedynczym odtwarzaczu, który bez problemu przeniesiemy w oczekiwane miejsce.

Mozilla zapewnia, że funkcja zostanie wdrożona również w wersjach przeglądarek na Maci i Linuxy. Ma to się odbyć na początku stycznia. Takie rozwiązanie jest genialne dla osób, u których przestrzeń robocza nie pozwala na zamontowanie drugiego monitora. Na pewno z funkcji skorzystają osoby w podróży, korzystające z laptopa. Pobrałem właśnie nową wersję i zobaczę, jak narzędzie sprawdzi się w praktyce.

źródło: engadget.com

Wieści z Rozładowani.pl