Firefox Share - świetny plugin od Mozilli do łatwego udostępniania informacji
Firefox Share - świetny plugin od Mozilli do łatwego udostępniania informacji

Opublikowano 7 lat temu -


Każdy serwis podchodzący poważnie do portalów społecznościowych posiada przyciski, za pomocą których użytkownicy w łatwy sposób mogą podzielić się treścią ze swoimi znajomymi. Nie da się ukryć przyciski takie jak "Lubię to" od Facebooka czy od Wykop.pl stają się nieodłącznym elementem witryn. Korzyść z nich jest ogromna, jako że przede wszystkim można zwiększyć ruch czy też zbudować markę.

Dziś chciałbym zaprezentować Wam, narzędzie a dokładniej plugin do popularnej przeglądarki Firefox o nazwie Firefox Share. Jego zasada działania w przeciwieństwie do przycisków umieszczonych na stronie - została stworzona bardziej dla osób korzystających z serwisów społecznościowych. Za jego pomocą jesteśmy w stanie udostępnić informację o stronie na której aktualnie się znajdujemy i polecić ją znajomym.

Wszystko za pomocą małej ikonki papierowego samolotu, który znajduje się w prawej części paska przeglądarki. Po jego kliknięciu pojawi się okno (jak na obrazku poniżej), za pomocą którego będziemy mogli informację udostępnić na Facebooku, Twitterze czy też wysłać za pomocą Gmail. Na pierwszy rzut oka, brakuje mi osobiście G+.


Niestety narzędzie aktualnie nie jest dostępne w naszym języku, ale każdy fanboj social media nie będzie miał z tym problemu. Wymagana jest minimalna języka angielskiego, ograniczająca się praktycznie do słowa: Share ;-)

Mozilla Labs zaznacza, że narzędzie zostało wypuszczone w wersji Alfa, w związku z czym może działać niestabilnie. Pomimo tego zainstalowałem ten plugin w swojej przeglądarce, nie sądze jednak bym korzystał z niego zbyt często.