Wiele wody w Wiśle upłynęło od tamtego czasu, sam Android moim zdaniem został bardzo mocno dopracowany i uważam, że jest aktualnie pełnoprawnym konkurentem dla iOS. To jednak nie upraszcza wyboru użytkownikowi, który musi zdecydować jaki system operacyjny wybrać. Do tego dochodzi coraz bardziej popularna platforma Windows Phone no i nie zapominając o propozycji od BlackBerry. Niemniej to już pewne, że i Firefox dołączy do tej grupy, proponując swój własny system operacyjny.

Czy będzie dla niego miejsce? Rzeczywistość to zweryfikuje. Zapowiada się stosunkowo ciekawie, jednak co mnie martwi to wykorzystanie HTML5 przy projektowaniu tego OSu. Wszyscy znamy doskonały przypadek działania aplikacji monbilnej od Facebooka, która przygotowana była właśnie przy użyciu nowej specyfikacji HTML. Szybko się Zuckerberg wycofał z tego pomysłu, kiedy użytkownicy hurtowo zgłaszali problemy z prędkością działania aplikacji.

O ile obawy o HTML5 mają swoje podstawy o tyle na materiale w którym widać próbkę możliwości Firefox OS, w sumie nie widać żadnego większego problemu. Tak czy siak, innowacji raczej też nie…