Firefox 7 - gdzie się podziało http://? Przywróć pełen URL

Firefox 7 – gdzie się podziało http://? Przywróć pełen URL

Opublikowano 29.09.2011 8:00 -


Nowy cykl wydawniczy Mozilli obfitował dopiero co w wydanie siódmej wersji słynnej przeglądarki Firefox. Usprawniono między innymi zużycie zasobów pamięci RAM, co ma spowodować mniejsze obciążenia dla systemu operacyjnego podczas korzystania z ogromnej ilości zakładek na raz.

Dopiero dziś zauważyłem jeszcze jeden szkopuł, którego nie było widać na pierwszy rzut oka. Otóż z paska adresu został wycięty protokół HTPP co w efekcie zamiast stron w postaci https://dailyweb.pl wyświetla lubik.info. Niby drobiazg, ale nie widzę racjonalnego powodu pozbycia się go, skoro nawet gdy użytkownik go nie wpisywał – przeglądarka umieszczała go automatycznie. Czyżby tylko stylistyka?

Jeżeli nie chcecie zmieniać swoich przyzwyczajeń i brakuje wam pełnego URL to z pewnością pomocny Wam będzie, krótki tutorial od czytelnika serwisu Lifehacker, dzięki któremu w łatwy sposób można brakujący element przywrócić. Jak to zrobić?

1. Należy w pasku adresu wpisać:

about:config

2. Następnie odnaleźć fragment:

browser.urlbar.trimURLs

3. Kliknąć na wierszu prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Przełącz. Wartość true zostanie zastąpiona wartością false i z powrotem będziemy mogli się cieszyć poprzednią estetyką w pasku adresu.

Wieści z Rozładowani.pl