Firefox 52 informuje użytkowników o braku HTTPS. Co jeszcze nowego?

Firefox 52 informuje użytkowników o braku HTTPS. Co jeszcze nowego?

Opublikowano 12.03.2017 20:55 - 2


To właściwie kolejne ostrzeżenie, o tym, że jeśli Twoja strona WWW nie posiada SSL, to czas najwyższy na zakup takowego. Nowy Firefox, oznaczony numerem 52 będzie informował użytkowników jeszcze bardziej stanowczo, o tym że strona na której się znajdują nie posiada certyfikatu. Poniżej lista najciekawszych nowości wprowadzonych w Firefox 52.

Brak HTTPS – niebezpieczna strona

Firefox od wersji 52 będzie jeszcze bardziej stanowczo informował o tym, że użytkownik znajduje się na stronie bez certyfikatu SSL. Dotychczas była to tylko ikonka przy pasku adresu, informująca o tym fakcie. Teraz czas na bardziej radykalne działania i przy każdym formularzu logowania pojawi się monit informujący użytkownika o niezabezpieczonym połączeniu, gdzie w konsekwencji jego dane mogą być zagrożone.

To kolejny powód, dla których warto rozważyć zakup certyfikatu SSL, by takie komunikaty nie straszyły Twoich użytkowników.

Po co mi certyfikat SSL i skąd go wziąć za darmo?

WebAssembly

To cudo, to projekt stworzony przez inżynierów z Google, Apple, Microsoft i oczywiście Mozilli, którego głównym zadaniem jest jeszcze lepsze wsparcie natywne rozległych gier czy aplikacji przeglądarkowych. Więcej w poniższym materiale video.

Firefox 52 jest pierwszą przeglądarką, która tą technologie wspiera.

Żegnaj Windowx XP i Vista

Na koniec także mocny akcent. Jak zapewnia Mozilla, wersja 52 ich popularnej przeglądarki będzie ostatnią, która wspierać oficjalnie będzie systemy operacyjne takie jak Windows XP czy Windows Vista. To ważna informacja dla wszystkich pecetowych koszmarków, że czas na modernizacje.

Drobne usprawnienia

Poprawiono także kilka drobiazgów, takich jak:

  • pojawi się komunikat w przypadku nieudanego pobrania pliku
  • szybki dostęp do 5 ostatnich pobranych plików (poprzednio lista zawierała tylko 3)
  • usprawnienia UX dotyczące przycisków do ponownego pobierania pliku / rezygnacja z pobierania

Wieści z Rozładowani.pl