Od kilku lat obserwujemy spojrzenie na telewizję linearną przekonujące o tym, że się kończy. Wśród swoich znajomych mam osoby, które faktycznie rezygnują z posiadania telewizora, a jeśli go mają, to korzystają z niego tylko do oglądania treści z serwisów VOD. Wraz z rosnącą ich popularnością, możemy zauważyć, że telewizje również rozważają ten sposób dystrybucji treści, czy też całych kanałów.

Zobacz także: Jakie Seriale Netflix warto obejrzeć? Oto pełna lista.

Przykładem może być, chociażby Canal+, który jakiś czas temu uruchomił specjalny serwis i aplikacje do oglądania telewizji przez internet. W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy również o dekoderze, który operator wprowadził do sprzedaży z tego tytułu. Jak się okazuje, to, z czego znane są kanały telewizyjne, może być też wykorzystywane przez serwisy streamingowe.

netflix direct

Netflix uruchamia Netflix Direct

Ciekawe testy przeprowadzane są właśnie we Francji. Variety podaje, że stoi za nimi Netflix. Otóż dostawca materiałów w formie serwisu VOD testuje kanał linearny o nazwie Netflix Direct. Prezentowane są na nim treści pochodzące z zasobów Netflixa, ale tylko francuskie i europejskie produkcje. Variety wskazuje, że przeprowadzane testy mają pomóc w obserwacji zachowania użytkowników serwisu w związku z dostarczaniem treści zaproponowanych przez algorytm. Z oficjalnego wpisu na stronie Netflix dowiadujemy się, że to może być dobre rozwiązanie dla osób, które są nowymi użytkownikami serwisu i nie wiedzą, od jakiego filmu lub serialu zacząć z nim przygodę. To też propozycja dla tych, którzy chcą być zaskoczeni propozycją treści. Kanał Netflix Direct już funkcjonuje, ale w ograniczonej formie i dostępności. Można z niego korzystać tylko poprzez przeglądarkę internetową. Na grudzień planowane jest udostępnianie kanału większej liczbie użytkowników we Francji. Jak podaje Netflix, francuski rynek charakteryzuje się niezmiennie wysoką popularnością zwykłej telewizji.

Netflix na weekend – sporo nowości w serwisie, zobacz seriale i filmy

Ciekaw jestem, z jakim odzewem spotka się z Netflix Direct. Gdyby w Polsce uruchomiono taką funkcję, to byście z niej skorzystali? Ja pewnie tak, bo czasami mam problem z wyborem filmu lub serialu, który chciałbym obejrzeć.

Źródło: Variety | Netflix