Filmweb zmienił logo i przy okazji stronę główną

Filmweb zmienił logo i przy okazji stronę główną

Opublikowano 18.03.2014 11:42 - 6


W zeszłym tygodniu sieć obiegła informacja o planowanych zmiana, wprowadzanych przez serwis filmowy Filmweb. Do zmiany było logo, które w wersji odświeżonej zostało równolegle zaprezentowane. Według mojej złośliwej opinii daltonista różnicy nie zauważy, o czym pisałem. Właściciele serwisu postanowili pozbyć się podziału na słowa film i web odzielonych ikoną. Zamiast tego została ona przeniesiona przed samą nazwę i zmieniono jej kolor na żółty. Prócz tego odświeżono krój czcionki, jak dla mnie to zmiana właściwie niewiele wnosząca, gdyż stare logo nie wyglądało źle. Niemniej zastanawiał mnie ten żółty kolor, który nie do końca wpisywał się w bieżący szablon strony, w związku z tym padły od razu podejrzenia, że odświeżony zostanie także szablon strony.

Tak też dzisiaj się stało. Twórcy serwisu zaserwowali nam nowy logotyp, a przy tym zmieniając wygląd serwisu. Dobra wiadomość jest taka, że zachowali zdrowy rozsądek, zmieniając to co było złe, zostawiając to co zmian nie wymagało. Otrzymaliśmy zupełnie odświeżoną stronę główną i za to im chwała, gdyż poprzedni pomysł z zastosowaniem widgetów jak dla mnie był irytujący i mało czytelny.

nowyfilmweb

Wygląda to wg mnie zdecydowanie lepiej. Jedyne do czego można się przyczepić, to boks z niusami, który wygląda zbyt mało czytelnie. Nawalone zostało tam sporo treści, przez co jest ona w mojej opinie nieczytelna. Wydaje mi się, że dopiski pod głównymi tytułami w szarym kolorze robią tu złą robotę.

nowyfilmweb2

Reszta serwisu właściwie pozostała bez zmian. W zasadzie to dobra wiadomość, gdyż uważam że podstrony są bardzo czytelne i właściwie nie wymagają żadnych zmian. Jedyną rzeczą, którą zauważycie to nowy nagłówek. Został on zmieniony, tak by pasował do nowej kolorystyki logotypu. Według mnie jest on łudząco podobny do tego z serwisu IMDB. Niemniej jest poprawny i czytelny, brak zastrzeżeń.

Na koniec mała ciekawostka. Z serwisu Filmweb właściwie korzystam cały czas, a jedyne co mnie w nim męczy, to potężna ilość, wszechobecnych reklam. Zobaczcie jak nowy szablon serwisu wygląda, bez żadnego spamu:

filmweb3

Not bad, huh? Podsumowując zmiany zdecydowanie na plus. Strona główna zdecydowanie wymagała zmian i zostało to zrobione umiejętnie. Problemem stanowią reklamy, ale do tego pozostaje się właściwie przyzwyczaić, bo cóż innego?

Wieści z Rozładowani.pl