Tajemnicę zdradził na swoim Instagramie Tom Holland, odtwórca głównej roli w kinowej produkcji. Na zamieszczonym niedawno zdjęciu widzimy charakterystyczny fotel znany z planów filmowych z napisem „Nate”, co oczywiście odnosi się do Nathana Drake’a z „Uncharted”. Podpis pod zdjęciem mówi „dzień pierwszy”, zaraz za nim dodano hashtag „uncharted”.

Film Uncharted

Tom Holland znany jest z bardzo „swobodnego” podejścia do spoilerów. Wykorzystano to m.in. w kampaniach marketingowych filmów Marvela, gdzie aktor wcielił się w Spider-Mana. Na przykład przed premierą długo wyczekiwanego „Avengers: Infinity War” na jednym z zamieszczonych przez siebie filmów Tom zrobił unboxing plakatu z filmu, mimo że był on opatrzony napisem „Poufne. Nie udostępniać”.

https://www.instagram.com/p/CCp7veiFH23/

Pierwsze doniesienia o tym, że powstaje film na podstawie gier „Uncharted” pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Przypomnijmy, że pierwsza część serii ujrzała światło dzienne rok wcześniej. W ekranizację praktycznie od samego początku zaangażowany był aktor Mark Wahlberg, który zagra w filmie przyjaciela głównego bohatera – Sully’ego, choć jego rola w tym projekcie na początku była inna. Produkcja na przestrzeni lat zmieniała scenarzystów i reżyserów, aż w końcu na początku 2020 roku reżyserem mianowano oficjalnie Rubena Fleischera. Nowy scenariusz napisali Art Marcum i Matt Holloway, a do obsady dołączył m.in. Antonio Banderas.

Pre-produkcja zaczęła się w marcu 2020 roku, jednak musiała zostać wstrzymana przez pandemię COVID-19. Sony Pictures wyjaśniło, że, wbrew temu, co może sugerować zdjęcie Toma Hollanda, produkcja nie ruszyła ponownie. Trwają jednak prace przygotowawcze i to podczas nich aktor zrobił udostępnione zdjęcie. Wszystko zatem wskazuje na to, że jak tylko studio dostanie „zielone światło”, filmowanie ruszy pełną parą.