Po wielu miesiącach plotek oficjalnie dostaliśmy informację na temat polskiego komentarza w FIFA 22. Przygodę z serią gier EA Sports po kilkunastu latach zakończy Dariusz Szpakowski.

Serii FIFA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Odsłona z numerem 22 ukaże się na rynku już 1 października na PC, PS4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X/S.

Gra wprowadzi kilka istotnych zmian w rozgrywce, ale z pewnością polskich graczy jedna z nich zainteresuje najbardziej. Znany każdemu fanowi serii komentator Dariusz Szpakowski, po ponad 15 latach od rozpoczęcia współpracy z FIFA, zostanie zastąpiony przez nowy głos.

Dariusza Szpakowskiego zastąpi Tomasz Smokowski

Nowym komentatorem w FIFIE 22 zostanie Tomasz Smokowski. Dziennikarz jest związany z EA Sports już od kilku lat. Otrzymał wiele nagród za swoją pracę i cieszy się bardzo pozytywną renomą wśród fanatyków sportu. Był także jednym z ekspertów podczas trwającego niedawno Euro 2020.

Po wielu latach doświadczenia w branży sportowej Smokowski będzie miał okazję sprawdzić się w nowej roli. Tym razem usłyszymy go również w grze komputerowej. Dla fanów serii FIFA będzie to z pewnością interesujące doświadczenie. Poprzednio obsadzający rolę prowadzącego komentatora Dariusz Szpakowski pełnił swoją funkcję przez kilkanaście lat.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tomasz Smokowski przyznaje, że komentowanie w FIFA było jego odwiecznym marzeniem. Pojawił się już pierwszy zwiastun nowego komentarza. Słychać w nim jedynie kilka kwestii, więc trudno określić, jak dziennikarz poradził sobie w nowej roli. Można jednak stwierdzić, że jeżeli udało mu się odtworzyć prezentowane przez niego zwykle emocje, to graczom spodoba się ta zmiana. Z Dariuszem Szpakowskim było miło, ale co za dużo, to nie zdrowo, prawda?

Legendarne kwestie Dariusza Szpakowskiego w FIFA to już przeszłość

Mimo, że wielu osobom na pewno ciężko będzie przyzwyczaić się do nowego głosu, opublikowany przez EA Sports zwiastun przypadł społeczności do gustu. Pozostaje jednak ważna kwestia tego, jak Tomasz Smokowski zgra się z drugim komentatorem, Jackiem Laskowskim.

Nie pokazano żadnych materiałów, które wskazywałyby, jakoby Laskowski również dogrywał nowe kwestie, co z pewnością utrudniło zadanie Smokowskiemu, który musiał dopasować się do istniejących już nagrań. Premiera FIFA 22 już niedługo i mam nadzieję, że zmiana w parze komentatorskiej przyniesie przede wszystkim ciekawy powiew świeżości. Pierwszych opinii możemy oczekiwać już za 2 tygodnie.

dariusza szpakowskiego w fifa 22 zastąpi tomasz smokowski
Dariusz Szpakowski, po 15 latach pracy nad serią FIFA, przechodzi na zasłużoną emeryturę. Zastąpi go Tomasz Smokowski

Niestety. W FIFA 22 nie usłyszymy już legendarnych tekstów komentarza Dariusza Szpakowskiego takich jak:

  • „Jak to mówią młodzi ludzie: masakracja”
  • „Złapał ją jak muchę, która wolno leci”
  • „Dobrze antycypował”
  • „Dobrze się zapowiadało ale się… Popsuło”