FeiyuTech Vimble 2 czyli 18 cm, które robi różnice - pierwsze wrażenia

FeiyuTech Vimble 2 czyli 18 cm, które robi różnice – pierwsze wrażenia

Opublikowano 13.03.2019 11:22 -


Jeszcze do kilka lat temu ktoś, kto używał gimbala, kojarzył się z profesjonalistą. Pewnie dlatego, że gimbale były duże, ciężkie i kosztowały krocie. Z czasem coraz częściej sięgali po nie amatorzy, którzy chcieli podnieść jakość tworzonych przez siebie materiałów wideo. Na rynku pojawiło się ostatnio wiele modeli dedykowanych smartfonom. Jedną z najtańszych propozycji jest Feiyu-Tech Vimble 2. Czy gimbal za mniej niż 300 zł ma sens? Zobaczmy!

Przyznam się szczerze, że przespałem okres, w którym ludzie szaleli za tym rodzajem urządzeń. Może to i dobrze, bo wiele osób kupowało drogie modele gimbali, których wykorzystanie przerastało ich zdolności „reżyserskie”. Chociaż moda na tego typu urządzenie chyba powoli mija (lub rynek po prostu się nasycił) to jest coraz więcej producentów, którzy oferują coraz bardziej zróżnicowane produkty. Bo kto by pomyślał, że gimbal za 279 zł (a czasem nawet mniej) może być sterowany zdalnie i przez telefon, może być powerbankiem, kijkiem do selfie, a jednocześnie wciąż gotów jest zaoferować wszystkie najpopularniejsze funkcje zarezerwowane dla droższych modeli? Taki właśnie jest Feiyu-Tech Vimble 2.

Zawartość opakowania i wykonanie

Całość zapakowana jest w biały kartonik, w którego środku znajdziemy sztywne etui na zamek, z właściwą zawartością. W tym etui znajdziemy gimbal, kilka instrukcji (w tym w języku polskim), trzy kabelki do telefonu (wersja usb c, micro, lighting), kabel usb do ładowania, pętelkę na nadgarstek, mini trójnóg ze standardowym gwintem foto 1/4 cala wkręcanym do gimbala.

Całą zawartość oceniam na plus, cieszy zwłaszcza jego uniwersalność oraz kompletność. Jedyne czego zabrakło to ładowarka. Mamy kabelek USB, ale o samą ładowarkę musimy zatroszczyć się sami. Nie przeszkadza mi to jednak, bo dzisiaj przecież każdy ma takich w domu kilka.

Same akcesoria i sztywne etui sprawiają dobre wrażenie. Kabelki, którymi łączymy telefon z gimbalem dla funkcji powerbank, są jednak trochę za cienkie. Niemniej zastanawiam się, czy ma to jakiekolwiek znaczenie. Wrażenie zrobiło na mnie twarde wytłaczane etui. Jestem przekonany, że dobrze chroni przed uderzeniami. Ma też pojemną kieszonkę na suwak, w której można zmieścić dodatkowe akcesoria.

Pierwsze Wrażenia

Gdy w redakcji padło hasło Feiyu-Tech do testów, szybciej zabiło mi serce. Rozglądałem się za gimbalem już od dawna. Jedyne czego byłem pewny to, że nie chce niczego droższego niż 500 zł. Wybrałem trzech kandydatów. Jednym z nich był Vimble 2. To dlatego te testy tak bardzo mnie cieszą.

Feiyu-Tech Vimble 2 można kupić w cenie nieprzekraczającej 300 zł. Najczęściej jest to 279 zł. Można znaleźć też tańsze oferty i promocje, jak ta na Walentynki, dzięki której można było nabyć dwie sztuki za 420 zł. W tej cenie Vimble zasadniczo nie ma żadnej konkurencji. Żadnej, która oferowałaby chociaż połowę tego, co Vimble 2. Wiem, co piszę, szukałem przecież sprzętu dla siebie, prywatnie.

Feiyu-Tech Vimble 2 jest trzyosiowym stabilizatorem przeznaczonym dla smartfonów. Ich szerokość nie może jednak przekraczać 87 mm, nie mogą też przekroczyć 210 gramów wagi (130 w trybie wertykalnym). Warto więc pozbyć się etui umieszczając telefon w „szczękach” gimbala. Podane parametry są jednak podobne również dla droższej konkurencji.

To, co stanowi o potędze lub porażce, to dedykowana aplikacja. To w niej ustawimy dodatkowe parametry, włączymy różne tryby i funkcje. To za jej pośrednictwem inicjujemy nagrywanie filmu, robimy zdjęcia czy sterujemy zoomem. Przeczytałem sporo recenzji Vimble 2 i muszę przyznać, trzeba je pisać na nowo. Aplikacja, chociaż wydaje się gorsza od konkurencji, oferuje całkiem dużo. Jest też znacznie lepsza niż w początkowej wersji. Chociaż sprawia czasami problemy i nie jest zbyt intuicyjna ani ładna, pozwala na w miarę komfortową obsługę. We właściwej recenzji na pewno opiszę to szerzej.

18 centymetrów, które robi różnicę

Niewybredne żarty to element niemal każdej recenzji tego sprzętu, wszystko za sprawą teleskopowego wysięgnika, który przedłuża nasze ramię o 18 cm. To jedna z największych zalet na tle konkurencji.

Wiele osób śmiało się, że 18 cm to mało, ale czy na pewno ;) ? Kijek selfie w połączeniu z gimbalem naprawdę się sprawdza. Ale o tym też we właściwej recenzji już niedługo.

Galeria zdjęć

Specyfikacja

Typ stabilizacjiElektroniczny, 3 osiowy, silniki bezszczotkowe
Przeznaczeniesmartfony o wadze do 210 g i szerokości od 57 do 84 mm
Wymiary11,8 x 11 x 32,3
Waga (sam gimbal)428 gram
Czas pracyMaksymalnie 10 godzin w trybie standard 
Czas ładowaniaDo 2 godzin
Sterowaniejoystick, przycisk funkcyjny, przycisk spustu migawki, dźwignia regulacji osi Roll, przycisk blokady/resetu, przycisk ustawień, smartfon
ŁącznośćBluetooth
Zakres obrotu320 stopni dla osi tilt, roll i pan

Pełna recenzja FeiyuTech Vimble 2 już jest gotowa.

Wieści z Rozładowani.pl