Feedly z interesującymi nowościami

Opublikowano 6.04.2017 8:13 Aktualizacja: 14.04.2017 15:44 - 6


Niedawno Sebastian pisał, że Feedly chce się zmienić. I chociaż nie spodziewałem się żadnej rewolucji, to ekipa stojąca za agregatorem RSS-ów wyjątkowo miło mnie zaskoczyła. Feedly Boards to funkcjonalność, która otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości.

Ile to już razy linkowałem ciekawe artykuły, które pojawiły się na Feedly. Nie muszę długo grzebać w pamięci, bo przesyłam je dosłownie każdego dnia. Pojawiło się jednak udogodnienie, dzięki któremu wystarczy, że stworzysz specjalną tablicę na której będziesz umieszczał znalezione treści, a w ramach Feedly Teams, będziesz mógł dzielić się znaleziskami ze współpracownikami, czy znajomymi. Ponadto oni również będą mogli dodawać materiały do utworzonej przez ciebie tablicy. Odnotuję od razu, że narzędzie do dzielenia się aktualnościami z zespołem jest płatne. Ta przyjemność kosztuje 18 dolarów miesięcznie.

Feedly Teams, czyli drogie udogodnienie dla profesjonalistów

Cenią się - pomyślałem. Jednak mam świadomość, że usługa nie jest kierowana do przeciętnego użytkownika. I chociaż cała społeczność pokochałaby Feedly Teams, to mamy tu do czynienia z czymś, co docenią przede wszystkim profesjonaliści. Szczególnie zawody, gdzie newsy są na wagę złota. Świadczy o tym fakt, iż już na starcie tablice do spółki z zespołami, można zintegrować ze Sklackiem. Dzięki temu w Slacku pojawią się powiadomienia o nowo podpiętych artykułach. Do dyspozycji oddano również możliwość wysyłania codziennych podsumowań na emaile członków zespołu. Ponadto do zagregowanych artykułów można dodawać notatki oraz podkreślać ich treść.

Zespół na Feedly
Feedly Teams

Chociaż narzędzie do pracy zespołowej ma już kilka miesięcy, to po integracji z tablicami, staje się praktycznie nową jakością. Wcześniej sens płacenia za tę usługę był niemal żaden.

Feedly Boards, czyli to samo, ale lepiej

Zgodzę się, jeśli będziecie wytykać platformie, że trochę dubluje już istniejące rozwiązanie. W końcu Feedly Boards to takie rozbudowane Read it later, które z powodzeniem służy za miejsce, gdzie zapisujemy artykuły do przeczytania na później. Jednak w tym przypadku możecie tworzyć tablice tematyczne i newsy o technologiach już nigdy nie będą mieszać się chociażby z tymi o popkulturze. Niby niewiele, a cieszy.

Tablice na Feedly - Feedly Boards
Feedly Boards

Po co mi Pocket, skoro mam Feedly?

Żeby było wygodniej, Feedly udostępniło przeglądarkowe rozszerzenie Save to Feedly Board, które możecie pobrać na Chrome'a, Safari i Firefoxa. Po zainstalowaniu dostaniecie możliwość zapisywanie artykułów spoza zagregowanych źródeł - tak na tablicach, jak i w zakładce Read it later. Wiece jak to brzmi? Jakby właśnie ktoś postanowił uszczknąć trochę rynku na którym króluje Pocket. Nabiera to sensu tym bardziej, że tablice możecie uzupełniać również stronami znalezionymi na urządzeniach mobilnych.

Działa to świetnie. Kilka dni temu trochę utyskiwałem na to, że lubię Pocketa, ale kompletnie nie czuję jego systemu tagowania. Za to zapisywanie na Feedly Boards to rozwiązanie wprost stworzone dla mnie. Intuicyjne, przyjazne wizualnie i mocno poddające się personalizacji. Jednak jeśli korzystacie z darmowej wersji Feedly to niestety możecie stworzyć wyłącznie trzy tablice. Limit nie obowiązuje kont Teams oraz Pro.

Rozszerzenie Save to Feedly Board
Save to Feedly Board

Pocketa jeszcze nie porzucam. Ale coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na Feedly w wersji Pro, które kosztuje 5 dolarów miesięcznie. Poza tablicami daje dostęp do kilku innych funkcjonalności. Szkoda tylko, że w ramach tego abonamentu nie można korzystać z Feedly Teams, bo wtedy nie zastanawiałbym się dwa razy. Niestety, ale 18 dolarów to dla mnie zbyt duży wydatek. Jakkolwiek, można sprawdzić jak to wszystko działa już teraz, gdyż RSS-owy gigant pozwala przez 30 dni testować najdroższą wersję zupełnie za darmo.

Wieści z Rozładowani.pl