W naszym zespole korzystamy na co dzień z Messengera i kilku dedykowanych kanałów, chociaż do samego Slacka robiliśmy już kilka podejść, to ostatecznie zawsze kończyło się powrotem do narzędzia od Facebooka. Powód? Większość redakcji pracuje na etatach i łatwiej jest utrzymać z nimi kontakt właśnie za pośrednictwem narzędzia, z którego korzystają każdego dnia, niż zmuszać do dedykowanego rozwiązania.

Tak się składa, że teraz w części redakcji, która pracuje zawodowo dla DailyWeb, dajemy szanse Slackowi po raz (zdaje się) trzeci. Jest on świetny, cholernie funkcjonalny, ale zmiana siły przyzwyczajenia jest zawsze trudna i mam obawy, że skończy się i tak na Messengerze ostatecznie. Niemniej takie dodatki jak dzisiejszy bohater bardzo zachęcają do porzucenia komunikatora od Facebooka, a pokazują jak wielkie możliwości obsługi 3rd party apps ma Slack (czy też Discord).

Wtyczka Fast Fingers to nic innego jak dodatek, za pomocą którego możesz wyzwać innego użytkownika Slacka/Discorda do pojedynku na szybkie pisanie. Po uruchomieniu Fast Fingers wtyczka wyświetla randomowe słowa po angielsku, a Waszym zadaniem jest ich przepisanie, oczywiście w możliwie krótkim czasie. Po serii rund, ogłaszany jest zwycięzca z ilością zdobytych punktów.

Instalacja jest bardzo prosta, bo wystarczy po naciśnięciu ikony na stronie projektu, tylko potwierdzić dostęp do naszego konta i wybrać nazwę kanału, gdzie Fast Fingers ma być dostępny.

Doskonałe urozmaicenie codziennej pracy, gorąco polecam, a i my może zorganizujemy sobie wewnętrzne zawody.