Fast Share: Android dostanie klona AirDropa

Fast Share: Android dostanie klona AirDropa

Opublikowano 2.07.2019 9:10 -


Użytkownicy produktów firmy Apple od dawna mają możliwość łatwego i szybkiego przesyłania plików przez AirDrop. Jak donosi serwis 9to5google.com, wkrótce podobną możliwość dostaną też użytkownicy Chromebooków i telefonów z systemem Android.

AirDrop to bardzo użyteczne narzędzie, dzięki któremu możesz udostępniać zdjęcia, wideo czy notatki innym użytkownikom sprzętów z nadgryzionym jabłkiem, znajdującym się w pobliżu. Google już raz próbowało wprowadzić tego typu funkcję, nazwaną Android Beam i opartą na module NFC, jednak wycofało się z tego pomysłu. Funkcja znajdowała się w telefonach z Androidem od 2011 roku i wersji Ice Cream Sandwitch.

Fast Share ma działać na podobnej zasadzie co AirDrop, z tą różnicą, że nie będzie tutaj możliwości ustawienia odbierania plików tylko od znajomych, jak ma to miejsce w rozwiązaniu firmy Apple. Narzędzie posiadać będzie jednak kilka poziomów widoczności, więc nie musisz się martwić, że ktoś obcy będzie Ci napastował i chciał wysyłać zdjęcie swoich kotków.

Android Messages RCS – wszystko, co musisz wiedzieć o następcy SMSów

Fast Share nie jest zaszyte w systemie Android Q. Jest to usługa projektowana z myślą o Google Play, więc nawet posiadacze starszych telefonów będą mogli z niej skorzystać. Jak donosi ekipa 9to5Google, której udało się odblokować to narzędzie na swoim Pixelu 3XL, Fast Share prawdopodobnie trafi nie tylko na telefony z systemem Android, ale także na Chromebooki czy smartwatche z systemem Wear OS.

Skype wreszcie wprowadza udostępnianie ekranu na Androida i iOS!

Planowana jest także aplikacja Fast Share na telefony marki Apple, jednak nie jestem przekonany, czy mając świetnie działającego AirDropa, ktoś się skusi na to rozwiązanie. Sprawa wygląda inaczej, gdy mamy w rodzinie czy wśród znajomych kogoś, z kim wymieniamy wiele plików, a nie namówiliśmy go jeszcze na przesiadkę na iOSa. Wtedy instalacja Fast Share będzie miała sens.

Pamiętajcie, że Fast Share jest jeszcze w fazie testów i nie wiadomo, czy zostanie ostatecznie wdrożone. Ja z perspektywy użytkowania AirDropa jestem szczerze zdziwiony, że Google nie posiada podobnego rozwiązania. Dajcie znać w komentarzu, w jaki sposób przesyłacie sobie większe ilości plików.

Wieści z Rozładowani.pl

[s_button url="https://dailyweb.pl/szukamy-redaktorow-do-dailyweb/" target="blank" style="flat" background="#3cbe75" size="5" center="yes" radius="0" icon="icon: share-square-o"]Zobacz[/s_button]