Ciemny motyw zmierza wreszcie do mobilnej aplikacji Facebooka. Podobno jest całkiem blisko, ktoś go widział za rogiem. Wreszcie!

Ciemny motyw dla aplikacji to już nie trend, ale opcja, której oczekują użytkownicy. Pojawia się wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Nie tylko w aplikacjach, ale też systemach operacyjnych. Z biegiem czasu ciemny motyw zaczął się pojawiać w coraz większej liczbie aplikacji, a także stron internetowych. Facebook wdrożył go w ramach głównego portalu w wersji webowej, na Instagramie, a także na WhatsAppie. Ciągle jednak nie dodał go do swojej aplikacji mobilnej, mimo że jest nawet na Messengerze. Co jakiś czas pojawiają się informacje, że coś w temacie się dzieje. Ostatni raz takie doniesienia były w czerwcu, kiedy to ciemny motyw miał być niby testowany w aplikacji dla iOS. Ostatnio jednak mam wrażenie, że ciemny motyw dla aplikacji mobilnych Facebooka jest jak Yeti, wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział. To się chyba jednak zmieni. Wreszcie!

Ciemny motyw  w aplikacji Facebooka

Pamiętam, jak na przełomie czerwca i lipca pisałem dla Was tekst odnośnie ciemnego motywu dla aplikacji Facebooka w iOS. Od tego momentu przyglądałem się każdej aktualizacji tej aplikacji. Nic jednak się nie pojawiało, nic nie zmieniało. Jednak na Twitterze Jane Manchun Wong opublikowała wpis, w którym pokazuje, jak wygląda ciemny motyw aplikacji Facebooka i podaje, że jest on w fazie publicznych testów. Co ciekawe, filmik dołączony do jej postu powstał przy współpracy z Facebookiem. Nie zobaczymy na nim nic, czego byśmy już wcześniej nie widzieli na dotychczasowych wzmiankach na ten temat.

Ciemny motyw Facebooka dla iOS już niebawem?

Damy znać, jak się pojawi

Mimo to, sam sprawdziłem, czy w ustawieniach aplikacji nic się nie zmieniło, ale niestety nie należę do grona szczęśliwców, którzy otrzymali testowo ciemny motyw. Mniejsza jednak o to. Skoro filmik do post Jane Manchun Wong został stworzony przy współpracy z Facebookiem, to nadzieja na rychłe wprowadzenie ciemnego motywu do aplikacji rozpala się na nowo. Jeśli tylko Facebook ogłosi wprowadzenie go do aplikacji, albo ktoś z naszej redakcji załapie się do publicznych testów, to damy znać.

Źródło: Jane Manchun Wong na Twitterze