Facebook wprowadza nowy plugin dla stron, stary w czerwcu przestanie działać

Facebook wprowadza nowy plugin dla stron, stary w czerwcu przestanie działać

Opublikowano 1.04.2015 11:41 - 6


Facebook po ostatniej swojej konferencji F8 wprowadził kilka nowości. Można je śmiało podzielić na te totalnie beznadziejne i niewiele wnoszące merytorycznie i tu głównym reprezentantem będzie możliwość dodania naklejek do zdjęć (naprawdę ktoś tego używa?). Drugie nieco bardziej merytoryczne, wiążą się m. in. z wprowadzeniem nowego Open Graph API o oznaczeniu 2.3, która także zostało zaprezentowane podczas wspomnianej konferencji.

Bardzo szczegółowe aspekty zmian API znajdziecie w dedykowanym poście na blogu Facebooka. Co jednak zmiany w praktyce będą oznaczały dla szarego Kowalskiego, który ma swój własny serwis internetowy? Okazuje się, że najważniejszym aspektem wraz z wprowadzeniem nowej wersji Open Graph, będzie wycofanie niektórych rozwiązań. Jeśli korzystałeś do tej pory z popularnego like boxa (który widać także na naszym blogu po prawej stronie, u góry), to musisz wiedzieć, że przestanie on działać 23 czerwca 2015 roku. Oczywiście jego podmiana nie jest problematyczna, wiąże się z podmianą kodu, niemniej należy o tym pamiętać.

Zrzut ekranu 2015-04-01 o 12.30.05

Nowe narzędzie nosi nazwę Page Plugin, zaś jego zasada działania co do idei nie zmieniła się. To co jednak rewolucyjne to przede wszystkim jego wygląd. Otóż aktualna wersja zaciąga tzw. cover photo z naszego profilu, czyli główne zdjęcie, które mamy ustawione w nagłówku. Całość budzi różne opinie, mi osobiście jednak nie przeszkadza, ba – nawet mi się podoba. Ułożenie elementów jest nieco inne, niemniej to tylko kwestia opatrzenia.

U nas co prawda jeszcze go nie ma, ale niebawem pojawi się z innymi zmianami szablonu, które dla Was szykujemy. Będzie mocno ergonomicznie, mocno czytelnie i kierunek UX, powinno Wam przypaść do gustu, więcej info niebawem, jak tylko zgromadzimy wszystkie niezbędne informację. W tym czasie możecie sami zaktualizować własne fejsbukowe wtyczki, zaś generator znajdziecie tu.

Wieści z Rozładowani.pl