Facebook wprowadza nową reakcję. Wirtualne przytulenie na trudne czasy

Facebook wprowadza nową reakcję. Wirtualne przytulenie na trudne czasy

Opublikowano 17.04.2020 20:25 Aktualizacja: 17.04.2020 20:31 -


Ach, ten kochany Mark Zuckerberg! Co byśmy bez niego zrobili? Facebook w ramach walki z koronawirusem zdecydował się… wprowadzić nową reakcję na posty. Przygotujcie się na ikonkę buźki przytulającej serce.

Wygląda na to, że oprócz standardowych reakcji na Facebooku, będziemy mogli teraz wykorzystywać też nowe animowane emoji. Obok klasycznych “Lubię to!”, “Super”, “Ha ha”, “Wow”, “Przykro mi” i “Wrr” będzie dostępne jeszcze jedna buźka – “Care” (polskie tłumaczenie jest jeszcze nieznane, być może będzie to “Troska”).

Informację na wyłączność od firmy Marka Zuckerberga uzyskało “USA Today”. Nowa animacja ma okazywać wsparcie i solidarność jako komentarz na aktualizację statusu, zdjęcie czy wideo podczas epidemii koronawirusa.

– Pomysł na reakcję przytulenia powracał regularnie jako jedna z tych opcji, których brakowało w reakcjach na Facebooku – mówi Fidji Simo, szefowa aplikacji Facebooka. – W czasach kryzysu, którego teraz doświadczamy ludzie bez wątpienia potrzebują więcej współczucia, wsparcia – dodaje.

Nowa reakcja ma być dostępna zarówno w wersji web i mobilnej Facebooka. Nowość pojawi się także w Messengerze – będzie to fioletowe, “wibrujące” serce, które włączymy, przytrzymując standardową ikonę “Super”.

Czy te nowości zostaną z nami na dłużej? Czas pokaże. Przedstawiciele serwisu mówią, że wszystko zależy od, nomen omen, reakcji użytkowników. Jeśli analityka wykaże, że ludzie chętnie korzystają z nowego emoji – zapewne będzie ono wprowadzone na stałe.

Facebook z kolejną reakcją

Warto odnotować, że to nie pierwszy raz, kiedy Facebook rozszerzył tymczasowo gamę reakcji w swoim serwisie. Wcześniej nowe emoji widzieliśmy z okazji Dnia Matki (fioletowy kwiatek) oraz w ramach wsparcia dla środowisk LGBTQ (tęczowa flaga).

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację