Wygląda na to, że oprócz standardowych reakcji na Facebooku, będziemy mogli teraz wykorzystywać też nowe animowane emoji. Obok klasycznych „Lubię to!”, „Super”, „Ha ha”, „Wow”, „Przykro mi” i „Wrr” będzie dostępne jeszcze jedna buźka – „Care” (polskie tłumaczenie jest jeszcze nieznane, być może będzie to „Troska”).

Informację na wyłączność od firmy Marka Zuckerberga uzyskało „USA Today”. Nowa animacja ma okazywać wsparcie i solidarność jako komentarz na aktualizację statusu, zdjęcie czy wideo podczas epidemii koronawirusa.

– Pomysł na reakcję przytulenia powracał regularnie jako jedna z tych opcji, których brakowało w reakcjach na Facebooku – mówi Fidji Simo, szefowa aplikacji Facebooka. – W czasach kryzysu, którego teraz doświadczamy ludzie bez wątpienia potrzebują więcej współczucia, wsparcia – dodaje.

facebook hug reaction e1587146476922

Nowa reakcja ma być dostępna zarówno w wersji web i mobilnej Facebooka. Nowość pojawi się także w Messengerze – będzie to fioletowe, „wibrujące” serce, które włączymy, przytrzymując standardową ikonę „Super”.

Czy te nowości zostaną z nami na dłużej? Czas pokaże. Przedstawiciele serwisu mówią, że wszystko zależy od, nomen omen, reakcji użytkowników. Jeśli analityka wykaże, że ludzie chętnie korzystają z nowego emoji – zapewne będzie ono wprowadzone na stałe.

Facebook z kolejną reakcją

Warto odnotować, że to nie pierwszy raz, kiedy Facebook rozszerzył tymczasowo gamę reakcji w swoim serwisie. Wcześniej nowe emoji widzieliśmy z okazji Dnia Matki (fioletowy kwiatek) oraz w ramach wsparcia dla środowisk LGBTQ (tęczowa flaga).

facebook hug coronavirus