Nie tylko Snapchat jest na celowniku Facebooka. Od jakiegoś czasu społecznościowy gigant rozwija także swoją sekcję wideo, mając nadzieję na realną walkę z konkurentem od Google – YouTube. Kolejny krok na tej drodze? Mobilna aplikacja twórców internetowych filmów.

Popularne hasło powtarzane przez marketerów głosi, że content is the king, ale od pewnego czasu dodają, że to właśnie video content jest prawdziwym królem. I nie ma co się dziwić – popularność dynamicznych treści ciągle rośnie, wiele internetowych serwisów coraz częściej próbuje swoich sił w tworzeniu krótkich materiałów video. To właśnie stąd wziął się trend tzw. short video – krótkich, średnio trwających około minutę materiałów, poświęconych konkretnemu zagadnieniu, często wzbogaconych napisami. Wszystko po to, by przekazać jak najwięcej informacji dla jak największego grona odbiorców w interesującej formie. Ale dziś nie o sensie video marketingu, a o nowej aplikacji od Facebooka, która ma zdecydowanie ułatwić zarządzanie treściami wideo na tym portalu.

Facebook wprowadza Stories dla grup i wydarzeń

Facebook Creators – jak działa?

Jeśli korzystaliście kiedykolwiek z aplikacji YouTube Studio, to odpowiedź na to pytanie brzmi: podobnie, ale jednak z dostosowaniem do platformy. Znajdziemy tu statystyki naszych produkcji, możliwość zarządzania komentarzami i wiadomości od widzów. Te będą agregowane prosto z Facebooka, Messengera i Instagrama. Co więcej, za pomocą aplikacji będziemy mieli możliwość opublikowania Stories – zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Jak widać, Facebook stawia więc na stały rozwój tej opcji i upycha ją wszędzie tam, gdzie się da, co już – przynajmniej dla mnie – staje się nie tylko monotonne, ale i irytujące.

R E K L A M A

fbcreator.0

Facebook Live – nowe możliwości

Nowa aplikacja od Facebooka pomoże nam także uatrakcyjnić nasze relacje live. Twórcy będę mieli dostęp do szeregu opcji poprawiających jakość prowadzonych przez nas transmisji na żywo. Dzięki Facebook Creators dodamy nie tylko intro i outro, ale wzbogacimy też relację o naklejki, które dodatkowo będą mogły zaangażować użytkowników. Brzmi ciekawie, prawda?

Nowa wtyczka od Facebooka pozwoli na osadzenie Messengera na własnej stronie

Facebook Creators – jak pobrać?

Wszyscy użytkownicy urządzeń z systemem iOS nową aplikacją od wujka Marka mogą się cieszyć już od czwartku. Ci, którzy korzystają z telefonów i tabletów na Androidzie jeszcze będą musieli poczekać. Facebook podał, że androidowa wersja narzędzia będzie dostępna w ciągu „kilku najbliższych narzędzi”.

Facebook doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że video to przyszłość. Stąd też bardzo stawia na rozwój tej części serwisu i udostępnia narzędzie, które ma zachęcić do tworzenia treści filmowych. W końcu im więcej filmów publikowanych na Facebooku, tym więcej reklam do obejrzenia na Facebooku, a tym samym większy z nich zysk.