Facebook udostępni rządom swoich programistów Messengera do walki z koronawirusem

Opublikowano 23.03.2020 15:03 -


Facebook być może poprzez pomoc w informowaniu ludzi na temat światowej pandemii pomoże również sobie. Ostatnie lata to wzloty i upadki (ze wskazaniem na upadki) społecznościowego giganta. Firma zaliczyła kilka wpadek z ochroną danych osobowych, a także z reklamami. Teraz Mark Zuckerberg udostępnia swoich programistów, aby ci pomogli tworzyć rozwiązania organizacjom rządowym i pozarządowym.

Cel jest jeden - tworzenie aplikacji, które pomogą w szerzeniu wiarygodnych informacji na temat pandemii. Chodzi o różnego rodzaju boty, a także systemy informacyjne. Rządy nie radzą sobie z tym, a programiści pracujący nad Messengerem mają na pewno spore doświadczenie.

Jednym z pierwszych krajów, które stworzyły tego typu narzędzie, jest Argentyna. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia stworzyło apkę, która 24 godziny na dobę informuje i odpowiada na kluczowe pytania użytkowników. Daje też bezpłatne porady zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis engadget. Następni w kolejne to Pakistan, a także UNICEF, które już korzystają z Messengera, za pomocą którego rozpowszechniają informacje na temat pandemii. Słuszna sprawa, bo po co tworzyć od zera jakieś rozwiązania, jak w dobie wysoko rozwiniętej technologii mamy pod dostatkiem tego typu narzędzi.

„Doświadczenie Messengera pozwala (nam) wspierać i służyć obywatelom poszukującym aktualnych informacji na temat koronawirusa, jednocześnie utrzymując naszą infolinię otwartą na bardziej krytyczne przypadki”

- mówi rzecznik pakistańskiego ministra zdrowia.

Messenger na nowo – bardziej intuicyjny i szybszy. Na razie tylko dla iOS

Facebook także walczy z pojawiającymi się fake newsami. Razem z Google, YouTube i innymi gigantami podpisali specjalny manifest. Chcą zaprzestać szerzenia fałszywych informacji, których pojawiało się coraz więcej w ostatnich tygodniach.

źródło: Engadget

Wieści z Rozładowani.pl