Facebook traci młodych użytkowników?

Facebook traci młodych użytkowników?

Opublikowano 28.02.2018 13:53 -


W zeszłym roku, w USA z Facebooka zrezygnowało aż 2,8 miliona internautów w wieku poniżej 25 lat – jak wynika z danych eMarketera. Analitycy przewidują, że 2018 rok przyniesie kolejne spadki…

Jak prezentują się dane?

Z Facebookiem nie dzieje się dobrze. W zeszłym roku stracił ok. 1,4 mln użytkowników w wieku od 12 do 17 lat. W tym roku nie zapowiada się, by miało być lepiej. Coraz częściej mówi się o tym, że platforma przestaje być na topie, a dookoła, jak grzyby po deszczu, wyrastają coraz to bardziej nowoczesne aplikacje gotowe, by zastąpić giganta.

Wśród osób w wieku 12 – 17 lat spadek wyniesie 5,6 proc., a z kolei w przedziale 18 – 24 lata spadek osiągnie aż 5,8 proc.

Vero wygra z Facebookiem?

Vero – co to jest? Aplikacja chce walczyć z Facebookiem i Instagramem

Według przewidywań do końca roku Facebooka opuści kolejne 2 mln internautów poniżej 25 roku życia. W następnych latach ta statystyka będzie się utrzymywać, a nawet eskalować – ze szkodą dla Facebooka; szczególnie wśród młodzieży pomiędzy 12 a 17 rokiem życia, czyli grupą najmłodszą.

Gdzie pójdą użytkownicy?

eMarketer szacuje, że Instagram zwiększy ilość użytkowników w młodszej grupie wiekowej o 1,6 mln, a Snapchat – o 1,9 mln. W 2018 r. ten drugi ma nadal mieć większą liczbę użytkowników niż Instagram w grupie 12-24 lat.

Jeśli wierzyć przekonaniom, że to młodzież dyktuje warunki, to Facebooka czekają ciężkie czasy. Ciekawe tylko, gdzie udadzą się Ci wszyscy młodzi ludzie i czy Facebook stanie się medium starych ludzi. Coraz częściej mówi się o…Snapchacie. Ma on zyskać drugie życie  z przewidywanym wzrostem aż 9,3 proc.

Wieści z Rozładowani.pl