Facebook testuje tryb nocny! Ciemny motyw coraz bliżej

Facebook testuje tryb nocny! Ciemny motyw coraz bliżej

Opublikowano 14.08.2019 8:14 -


Jeszcze pół roku temu żaden z użytkowników nie pomyślałby o tym, że będzie mógł korzystać z dark mode w aplikacji Messenger. Pogłoski okazały się jednak prawdą i dokładnie 5 miesięcy temu poinformowaliśmy Was, jak można zmienić tryb aplikacji, by na stałe pozostał ciemny.

Motyw ten został doceniony przez setki tysięcy użytkowników, co skłoniło ekipę Zuckerberga do dalszych działań w tym kierunku. Nie kazali nam długo czekać, pojawiły się już bowiem pierwsze informacje o testach ciemnej wersji kolejnej aplikacji mobilnej Facebook. Kiedy doczekamy się premiery?

Dark mode w systemach operacyjnych, a co za tym idzie również w aplikacji Facebook

Wśród użytkowników urządzeń mobilnych można znaleźć zwolenników zarówno jasnych, jak i ciemnych motywów. Każdy, w miarę swoich możliwości, starał się dopasować kolorystykę do swoich preferencji, jednak wielbicieli dark mode mieli dość ograniczone pole manewru. Teraz naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą przede wszystkim twórcy topowych oprogramowań, czyli Google oraz Apple, a tuż za nimi… Facebook!

Portal społecznościowy wiosną tego roku udostępnił pierwszą ze swoich aplikacji w ciemnym motywie. Każdy z użytkowników może w dowolnym momencie zmieniać kolorystykę Messengera, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zwłaszcza przez nocnych marków. Facebook nie spoczął więc na laurach, niedługo po wprowadzeniu dark mode na rynek zaczął przygotowywać kolejną wersję. Tym razem miała ona obejmować główną aplikację mobilną. Podejrzewam, że jest to początek przygotowań licznych aplikacji do ciemnych wersji najnowszych systemów Android oraz iOS. W końcu mają one niedługo pojawić się na rynku. Facebook jednak nie czeka na premiery swojej konkurencji, już rozpoczął wstępne testy mobilnej wersji portalu.

Jakie zmiany zaprezentuje nam Facebook?

Na Twitterze Jane Manchun Wong pojawił się istotny wpis, dotyczący wprowadzenia dark mode do mobilnej aplikacji Facebooka. Jak zauważyło wielu użytkowników, nadal pozostaje ona w znaczącej części jasna, co może oznaczać ciągłe prace nad udoskonaleniem ostatecznego wyglądu. Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby pracujące nad projektem będą chciały dopiąć wszystko na ostatni guzik, zanim jakakolwiek wersja ujrzy światło dzienne.

facebook dark mode facebook dark mode

Kiedy premiera Facebook Dark Mode?

Do tej pory nie pojawiły się żadne konkretne informacje, które mówiłyby o dacie wprowadzenia ciemnego motywu aplikacji do użytku. Wiadomo, że odpowiednie zaprojektowanie wersji graficznej dla tak złożonego portalu społecznościowego zajmie zdecydowanie więcej czasu, niż w przypadku Messengera. Mam jednak nadzieję, że Facebook nie każe nam długo czekać!  Wraz z premierą najnowszych systemów operacyjnych dla telefonów, moglibyśmy również testować dark mode.

Wieści z Rozładowani.pl