Facebook testuje publikowanie stories z Facebooka równocześnie na Instagramie

Opublikowano 10.03.2020 21:24 -


Od kilku już lat działa dość przydatna funkcja, która umożliwia publikowanie stories jednocześnie na Instagramie i Facebooku. Zasada jest jednak prosta: relacja musi "wychodzić" pierwotnie z Instagrama. W drugą stronę to nie działało. Ma się to jednak zmienić, Facebook właśnie testuje publikowanie stories na Facebooku z możliwością przesłania ich automatycznie na drugi serwis.

Jakoś stories od zawsze kojarzy mi się tylko i wyłącznie z Instagramem, dlatego odkąd funkcja jest na Facebooku, rzadko kiedy do niej zaglądam, a już na pewno unikam publikowania tam swoich relacji. Oczywiście publikując stories na Insta, zaznaczam, aby materiał "szedł" także na FB, ale robię to tylko dla tych, którzy korzystają z tego na Facebooku.

Facebook najpewniej dostrzegł jednak zapotrzebowanie, gdyż prowadzi właśnie testy publikacji w drugą stronę. O sprawie poinformowała researchera Jane Manchun Wong, która wygrzebała testowaną opcję. Udostępniła screeny, gdzie widzimy, że podczas dodawania relacji na FB pojawia się dodatkowe okienko, gdzie możemy zaznaczyć udostępnienie materiału na Instagramie.

Serwis TechCrunch postanowił dopytać Facebooka o sprawę, a przedstawiciele firmy potwierdzili oficjalnie, że faktycznie prowadzone są takie testy. Jednocześnie zaznaczono, że firma stara się ulepszać relacje, tak aby w łatwiejszy sposób dzielić się informacjami ze swojego życia ze znajomymi.

Spyware w czystej postaci – CEO Reddita ostrzega przed TikTokiem

Przypuszczam, że skoro testy są prowadzone, a dodatkowo Facebook dość szybko to potwierdził, to funkcja powinna zostać wdrożona lada chwila. Na razie nie wiadomo, jakie będą kolejne etapy udostępniania narzędzia: czy będzie to jednocześnie na całym świecie, czy też z podziałem na regiony, jak to miało miejsce w przeszłości. Niemniej jednak funkcja powinna spodobać się szczególnie influancerom, którzy - nie ukrywajmy - relacjami budują swoją społeczność.

źródło: engadget.com

Wieści z Rozładowani.pl