Facebook testuje "Karty", aby zrobić porządek z postami

Facebook testuje “Karty”, aby zrobić porządek z postami

Opublikowano 19.02.2020 12:03 -


Można powiedzieć, że wreszcie. Na te problemy z Facebookiem narzeka wielu użytkowników od dłuższego już czasu. O co chodzi? O kanał wiadomości, czyli posty, które wyświetlają się na naszym feedzie. Chaos to chyba najbardziej delikatne określenie, jakim można opisać to, co się dzieje na Facebooku w tej chwili. Czas na zmiany.

Z sentymentem wspominam czasy, kiedy posty na Facebooku wyświetlane były w porządku chronologicznym. Wszystko wtedy było jasne i czytelne. Później zastosowano algorytmy, krojono zasięgi, a wielu osobom wyświetlały się posty, które niekoniecznie powinny być na samej górze.

Jest oczywiście możliwość pokazania tych „najnowszych” wiadomości, ale opcja ta jest schowana i znika po upływie 24 godzin, wracając ponownie do chaosu. Teraz testowana jest nowa funkcja, która wprowadzi zakładki na kanale informacyjnym, co zdecydowanie ułatwi porządkowanie prezentowanych tam treści.

O całej sprawie poinformowała analityczka Jane Manchun Wong, która znalazła kod w aplikacji Facebooka na Androidzie. Według niej kanał zostanie podzielony na trzy zakładki: Relevant, Recent, and Seen. TechCrunch dopytał Facebooka o te zmiany, a przedstawiciele społecznościowego giganta potwierdzili, że faktycznie rozważane są testy zewnętrzne po zakończeniu trwających właśnie testów wewnętrznych.

Wprowadzenie takiego rozwiązania zdecydowanie spodoba się użytkownikom, którzy narzekali na brak możliwości konfiguracji swojego kanału. Nie jest to oczywiście ideał, ale lepsze coś takiego, niż to, co mamy teraz. Na plus na pewno zasługuje łatwość dostępu do zakładek, nie trzeba wchodzić w specjalne menu, wszystko będzie „na widoku”.

Facebook – porządek do historia

Istnieje oczywiście cień szansy, że na tych zakładkach się nie skończy, że pojawią się kolejne lub też będzie możliwość samodzielnej konfiguracji tego, co chcemy mieć w panelu. Wyobrażam sobie podział na wiadomości, filmy, zdjęcia, czy też konkretne grupy znajomych.

Uważam, że akurat ta zmiana wyjdzie na plus. Facebook od dawna się rozrasta o nowe rzeczy, w większości jest to tylko obciążanie całego serwisu. Zakładki jednak wprowadziłyby trochę porządku w naszych kanałach, dzięki czemu portal powinien być bardziej przyjazny.

źródło: Twitter, thenextweb.com

Wieści z Rozładowani.pl