Facebook testuje Instant Video - ratunek dla Twojego transferu

Facebook testuje Instant Video – ratunek dla Twojego transferu

Opublikowano 13.09.2017 20:57 - 1


Facebook nie zatrzymuje się ani na chwile, jeżeli chodzi o rozwój strefy wideo. Serwis rozpoczął testy nowej funkcji, Instant Video, dzięki której mamy zaoszczędzić transfer danych w swoim smartfonie.

Mogłoby się wydawać, że Facebook zamierza stanąć w szranki z YouTube’em czy Netfliksem, wprowadzając niedawno w Stanach Zjednoczonych usługę Watch, a teraz rozpoczynając testy funkcji Instant Videos na Androidzie. Nowa opcja ma umożliwić oglądanie materiałów wideo w miejscach bez dostępu do Wi-Fi, jednocześnie nie zużywając pakietu danych w smartfonie. Instant Videos w ramach eksperymentu zostało na razie udostępniona tylko wybranej grupie użytkowników.

Zasada działania jest prosta. Instant Videos pobiera materiały wideo, kiedy jesteśmy połączeni z Wi-Fi i zapisuje je, abyśmy będąc już poza zasięgiem sieci publicznej, mogli odtworzyć materiał bez uszczerbku na naszym pakiecie danych. Załadowane w ten sposób filmy są oznaczane symbolem błyskawicy. Według nieoficjalnych informacji, jeżeli nowa opcja przejdzie testy pomyślnie, zostanie wprowadzona również w platformie Watch.

Instant Videos może okazać się świetnym rozwiązaniem – zwłaszcza podczas podróży, choćby metrem, gdy zasięg bywa niestabilny. Niewątpliwie pozwoli również Facebookowi na rozwój sektora wideo i dostarczanie dużo większej liczby tego typu materiałów – a na tę formę przekazu najwyraźniej ostatnio stawia firma, o czym świadczą jej ostatnie inwestycje.


Autorką artykułu jest Justyna Smoleńska.

Wieści z Rozładowani.pl