Facebook Stories otrzyma funkcję udostępniania muzyki ze Spotify

Facebook Stories otrzyma funkcję udostępniania muzyki ze Spotify

Opublikowano 2.09.2019 12:55 -


Ciągły rozwój funkcjonalności Facebooka i jego rozbudowa nie powinna już nikogo dziwić. Ekipa Zuckerberga cały czas ambitnie pracuje nad tym, by utrzymać dotychczasowych użytkowników oraz przekonać do korzystania z platformy społecznościowej także wielu innych. Tym oto sposobem każda z zarejestrowanych osób mogła tworzyć własne relacje nie tylko na Instagramie, ale również na Facebook Stories, co zyskało sporą popularność. Nadszedł czas na rozszerzenie tej funkcjonalności.

Facebook Stories powoli przypomina relację, jakie użytkownicy tworzą na Instagramie. Możliwość dodawania zdjęć z galerii, wybierania wielu filtrów, a już niedługo także umieszczania utworów muzycznych w relacji. Mowa oczywiście o udostępnianiu utworów przesłuchiwanych na Spotify, co już zyskało grono wielbicieli na Instagramie. Nadszedł więc czas także na Facebooka.

Facebook wreszcie bierze się za polityków! Nowe obostrzenia do prowadzenia kampanii wyborczych w serwisie

Najpierw Instagram, teraz Facebook Stories

Zaledwie kilka miesięcy temu Instagram otrzymał dość sporą aktualizację, która miała uatrakcyjnić użytkownikom korzystanie z serwisu. Jej funkcjonalność opierała się na integracji Instagrama z innymi aplikacjami, które otrzymały specjalny przycisk, by móc udostępnić jej zdjęcie utworu czy udoskonalone wideo. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak łączność ze Spotify. Umożliwiła ona użytkownikom udostępnianie zrzutu ekranu, na którym znajdował się aktualnie słuchany utwór czy cały album. Już wtedy firma zapowiadała wprowadzenie tych samych funkcjonalności dla Facebooka, co nastąpi już niebawem.

facebook stories

Integracja Facebook Stories ze Spotify

Współdziałanie tych dwóch aplikacji ma pomóc dzielić się użytkownikom Facebooka gustami muzycznymi. Podobnie jak w tej samej funkcji na Instagramie, tak i w tym przypadku ma pojawić się specjalny przycisk bezpośrednio w aplikacji Spotify. Pozwoli on udostępnić konkretną piosenkę znajomym poprzez story. Portal społecznościowy będzie stanowił tylko jedną z wielu opcji. Chcąc więc podzielić się ze światem jakimś utworem, koniecznie dobrze sprawdźcie listę miejsc, gdzie możecie go udostępnić.

Wprowadzenie tej funkcjonalności ma przede wszystkim trafić do użytkowników, którzy nie zamierzają założyć Instagrama. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że niewielka garstka osób będzie korzystała z tej możliwości. Facebook Stories nie jest najchętniej wybieranym miejscem do publikowania relacji (nie to, co Stories na Instagramie). Mam jednak nadzieję, że znajdzie się takie grono osób, które doceni nowe możliwości tworzenia relacji.

Wieści z Rozładowani.pl