Facebook i miliony dolarów na szkolenia dla administratorów grup

Facebook przeznaczy miliony dolarów na szkolenia dla administratorów grup

Opublikowano 12.02.2018 10:09 -


Ponad 10 milionów dolarów – tyle wyda społecznościowy gigant na szkolenia dla osób tworzących i administrujących grupy w swoim serwisie. Co więcej, Mark Zuckerberg planuje także rozbudować narzędzia administracyjne grup oraz zespół techniczny odpowiedzialny za bezpieczeństwo użytkowników. To wszystko w ramach tzw. Programu Przywództwa Społeczności.

Program ten został ogłoszony na spotkaniu przedstawicieli platformy z ponad 300 osobami, które na co dzień zajmują się administrowaniem facebookowych grup. Co ciekawe, także Polska miała tam swoją reprezentację. I to aż 9-osobową. Nasz kraj reprezentowali m.in.: Piotr Drzewiecki z Camino de Santiago Polska, Maciej Rukasz z Centrum Kultury w Lublinie, Mateusz Załęski – High Society PL, Katarzyna Wierzbowska z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Piotr Chmielewski z Social Media Now – merytorycznie o mediach społecznościowych.

High Society – PL

Opublikowany przez Facebook na 7 lutego 2018

Na czym ma polegać Program Przywództwa Społeczności?

Ogłoszony przez Facebook program to nic innego, jak pakiet staży i stypendiów, które zawierają nie tylko przydatne szkolenia z zakresu budowania społeczności, ale także wsparcie finansowe dla realizowanych projektów. I to nie byle jakie wsparcie finansowe – 5 wytypowanych liderów otrzyma nagrodę w wysokości do miliona dolarów (w zależności od kursu dolara do euro lub funta brytyjskiego) na finansowanie prowadzonych przez siebie działań. Z kolei 100 osób z całego świata dostanie szansę na zdobycie 50 tysięcy dolarów na realizację konkretnej inicjatywy dla społeczności, którą tworzą.

Nowości w grupach na Facebooku

Na spotkaniu, prócz możliwości rozwoju, przedstawiciele Facebooka ogłosili także kilka nowości, które już wkrótce zostaną udostępnione administratorom grup. To m.in. stworzenie sekcji “Narzędzia”, w której moderatorzy znajdą wszystkie niezbędne funkcje wspierające zarządzanie grupą – prośby o przyjęcia, edycję ustawień, czy statystyki. Zostało także zapowiedziane wprowadzenie grupowych ogłoszeń, które będę pojawiać się na samej górze dyskusji. Jedną z nowości jest także udostępnienie sekcji zasad, które obowiązują członków danej społeczności, czy – co ciekawe – wprowadzenie personalizacji. Za jakiś czas administratorzy będą mogli ustawiać kolory wyświetlane wewnątrz grupy – podobnie do tego, jak wygląda to obecnie w Messengerze.

Group Rules – FCS

Opublikowany przez Facebook na 8 lutego 2018

Jak widać, Facebook coraz mocniej stawia na rozwój grup, co przewidywano już w ubiegłym roku. Lokalne społeczności wydają się być dla Facebooka wyjątkowo ważne – zapowiedziany niedawno program wsparcia finansowego to już drugi w ciągu ostatnich miesięcy. Niedawno Paulina pisała o planie stworzenia centrum szkoleniowego Facebooka w Polsce, które miałoby pomóc w nabyciu umiejętności cyfrowych oraz wiedzy związanej z bezpieczeństwem w sieci.

Wieści z Rozładowani.pl