Facebook przeciwdziała samobójstwom

Facebook przeciwdziała samobójstwom

Opublikowano 29.11.2017 12:27 -


Kiedy ktoś przejawia skłonności do samobójstwa, trzeba mu pomóc jak najszybciej się da. Jak by nie patrzeć, to na Facebook jest największym portalem społecznościowym świata. Algorytmy skanujące nasze zachowania mogą się przydać do czegoś dobrego.

To, że jesteśmy śledzeni przez serwisy, których używamy chyba nikogo nie dziwi. Mnie przynajmniej to w żaden sposób nie zaskakuje. Ba. Nie mogę się wręcz doczekać, kiedy te algorytmy będą odpowiednio wysoko rozwinięte, aby odfiltrować głupotę i blokować jej udostępnianie. To zapewne szybko nie nastąpi.

Na razie Facebook w swoim wpisie na newsroomie dzieli się informacjami o tym, że próbują przeciwdziałać popełnianiu samobójstw. Wyszukują podejrzanych zachowań mogących świadczyć o skłonnościach do samookaleczenia się lub samobójstwa. Podejmują próby kontaktu z takimi osobami.

Obszar działania

Póki co działa to w USA, ale zespół oznajmia, że poszerza zasięg działania swojej sztucznej inteligencji poza granice Stanów Zjednoczonych. Ma ona także skanować transmisje Live. Poszerzają, ale nie będzie działać w Unii Europejskiej. Domyślam się, że jest to spowodowane nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych.

Facebook pracuje nad narzędziami do przeciwdziałania samobójstwom od ponad 10 lat. Konsultują swoje działania z wieloma organizacjami zajmującymi się zdrowiem psychicznym. Będą poszerzać współpracę z wieloma podmiotami z całego świata, aby móc zapewnić takie wsparcie w każdym języku oferowanym przez serwis.

Jak dla mnie takie użycie AI jest bardzo dobre. Jak już i tak im oddajemy tyle informacji o nas, to niech zrobią z nich dobry użytek.

Więcej informacji możecie przeczytać w oficjalnym wpisie.

Wieści z Rozładowani.pl