Facebook prezentuje Messengera dla dzieci

Opublikowano 4.12.2017 22:05 Aktualizacja: 5.12.2017 12:30 -


Dobrze przeczytałeś. Dla dzieci. W USA debiutuje specjalna wersja komunikatora Messenger przeznaczona dla jednej z większych grup użytkowników, tych najczęściej blokowanych lub pomijanych. Messenger Kids od dziś dostępny w Apple App Store.

Każdy ma jakieś dziecko w rodzinie. Wszyscy widzimy jak wcześnie zaczyna się ich cyfrowa aktywność. Trzeba o to dbać, aby nasze pociechy nie natrafiły na te  gorsze miejsca w sieci. Jako młody tata też zdarza mi się myśleć o tym, jak moją córkę wprowadzić w ten świat. Kontrola nie jest najlepszą metodą. Może kontrola tak - ale nie pełna. Ktoś na górze w zespole Messengera podjął świetny temat. Bardzo projektowi kibicuję, aby szybko zagościł także w Polsce.

O co chodzi

Na iPadzie, iPhonie lub iPodzie Touch dziecka instalujemy aplikację Messenger Kids, autoryzujemy ją naszym kontem Facebooka. Jako osoba autoryzująca mamy kontrolę nad listą kontaktów. Często spotykam się z blokowaniem rzeczywistości w naszych mózgach. Negowaniem stanu faktycznego. Dzieci bardzo szybko uzyskują dostęp do urządzeń typu tablet czy telefon. Tak samo często brak rodzicom wiedzy, żeby dzieci nauczyć bezpiecznego poruszania się po sieci, czy też używania aplikacji. Bardzo duża ilość użytkowników Facebooka nie ma skończonych 13 (bo chyba tyle teraz wymagają) lat.

m1

Tryby rodzicielskie w urządzeniach delikatnie mówiąc kuleją. Najlepszą metodą sprawdzenia danej aplikacji jest zrobienie tego samemu. Tutaj możemy zobaczyć zgoła inne podejście. Autoryzując aplikację swoim kontem nie tworzymy dziecku konta na serwisie. Dziecięca wersja Messengera nie posiada reklam. Nie ma możliwości żadnych zakupów wewnątrz aplikacji.

m2

Widać, że chcieli to zrobić dobrze, nie zrobili skoku na kasę (jeszcze). Aplikacja ma wbudowane wiele funkcjonalności, z których sami korzystamy, takich jak filtry, maski, gry itp.

m3

Jako osoba autoryzująca konto mamy możliwość kontroli listy kontaktów, dzięki czemu mamy jakiś wpływ na to, z kim nasza pociecha ma kontakt, a jednocześnie jej nie inwigilujemy.

m4

Jak możemy się dowiedzieć z komunikatu prasowego na newsroomie facebooka podczas projektowania aplikacji zespół Messengera konsultował się z wieloma organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem najmłodszych w sieci oraz prywatnością.

Więcej o projekcie Messenger Kids możecie się dowiedzieć na stronie projektu.

 Messenger Kids

P.S. Ciekawostka

Messengerkids.com stoi na WordPressie i co ważne Messenger Kids nie będzie zbierał danych reklamowych.

Wieści z Rozładowani.pl