Facebook postanowił usunąć możliwość tworzenia grupowego Story

Facebook postanowił usunąć możliwość tworzenia grupowego Story

Opublikowano 23.09.2019 13:56 -


Wielu z Was na pewno zadaje sobie pytanie, czym jest grupowe story i od kiedy było dostępne. Tak się składa, że nowa funkcja została udostępniona użytkownikom Facebooka dopiero jakieś 9 miesięcy temu, a ma zniknąć już za kilka dni. Co jest powodem takiej decyzji? Niestety media społecznościowe nie zdradziły, skąd pojawił się taki pomysł. Potwierdziły tylko, że od 26 września osoby przynależące do grup nie będą mogły udostępniać w nich swojego story.

Matt Navarra na Twitterze już 3 dni temu poinformował o zamiarze usunięcia nowej funkcji z grup Facebooka. Nie trzeba było długo czekać na oficjalne potwierdzenie doniesień o zmianach, jakie mają niedługo nastąpić. Wszystkie dotychczasowo utworzone story mają zostać usunięte, a możliwość tworzenia nowych zostanie całkowicie zablokowana. Co może być powodem takiej decyzji?

Całkowita blokada grupowego story na Facebooku?

Facebook już 26 września usuwa funkcję, która pozwalała wszystkim użytkownikom oraz administratorom grup na udostępnianie zdjęć, znikających po 24 godzinach. Mimo tego, że pojawiła się ona dopiero w grudniu, już niebawem ma zniknąć całkowicie z mediów społecznościowych. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam rzecznik Facebooka:

Opuszczamy story grupowe, ponieważ chcemy się upewnić, że funkcje w grupach umożliwiają ludziom łączenie się w zabawny i użyteczny sposób, i zawsze szukamy sposobów na poprawę ogólnego komfortu społeczności na Facebooku.

Nie ma niestety żadnych informacji informujących o tym, jak wiele osób korzystało z dostępnej funkcji. Być może nie cieszyła się ona zbyt dużym zainteresowaniem bądź była wykorzystywana do zupełnie innych celów niż jednoczenie grupy.

A co z indywidualnym story?

Wszyscy użytkownicy Facebooka oczywiście nadal będą mogli udostępniać swoje zdjęcia wszystkim znajomym. Według wyliczeń portalu około 1.4 miliarda osób korzysta z prywatnego story każdego miesiąca, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Jednak grupy na Facebooku są miejscem, które jednoczą użytkowników i tam również możliwość udostępniania tematycznych zdjęć powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem.

facebook story

Facebook nie chce podać powodu likwidacji niedawno wprowadzonej funkcji. Nie ulega jednak wątpliwości, że już w czwartek wszystkie grupy pożegnają się ze zbiorowymi relacjami. Jeśli do tej pory nie korzystaliście więc z tego narzędzia, sprawdźcie koniecznie, zanim całkowicie zniknie w portalu społecznościowego.

Źródło: Cnet

Wieści z Rozładowani.pl