Watch Videos Together – bo tak został nazwany nowy plug-in do Messengera – ma pozwolić wszystkim znajomym na synchronizację wyświetlania video, które zostało wysłane na czacie grupowym. Ta funkcja na pewno okaże się ciekawym pomysłem i zyska mnóstwo odbiorców w krótkim czasie od jej wprowadzenia.

Pierwsze informacje o tej funkcji pojawiły się w postaci zrzutów ekranu na Twitterze. W kodzie można wyczytać, że wszyscy znajdujący się w danym czacie mogą zobaczyć, kto ogląda wrzucone video. Watch Videos Together daje możliwość wspólnego oglądania oraz dyskusji w czasie rzeczywistym.

Nowy Messenger już wkrótce. Co się zmieni?

Watch Video Together — Facebook nie zdradza szczegółów

Mark Zuckerberg nie potwierdził jeszcze tych informacji. Przypomina tylko, że każda nowa zmiana wprowadzana do Messengera zawsze najpierw jest testowana. W tym przypadku jest to dopiero etap testów wewnętrznych, więc wprowadzenie tej funkcjonalności do użytku na pewno jeszcze trochę potrwa.

Poszerzanie funkcji Watch Party

W lipcu tego roku w Messengerze pojawiła się podobna funkcja o nazwie Watch Party. Umożliwia ona strumieniowe przesyłanie filmów znajomym znajdującym się na jednym czacie. Ten pomysł sam w sobie już jest interesujący, a poszerzenie go o funkcję Watch Videos Together może sprawić, że zaczniemy spędzać jeszcze więcej czasu na Facebooku.

Ciemny motyw w Messengerze już wkrótce

Nasuwają się tylko pytania: gdzie użytkownicy znajdą filmy, które będą mogli udostępniać na czacie oraz w jaki sposób będą one wyświetlane? Można spekulować o utworzeniu specjalnego okna dialogowego, przeznaczonego do poszukiwania video lub nawet o współpracy zespołu Zuckerberga z TouTube. Jednak odpowiedzi nadejdą dopiero wraz z pojawieniem się tej funkcjonalności w każdym Messengerze. Moim zdaniem Watch Videos Together zyska wielu zwolenników, którzy każdego dnia będą spędzać mnóstwo czasu na oglądaniu filmików ze znajomymi.

Autorem artykułu jest Marika Kowalska