Facebook nabywa nową usługę gier w chmurze – PlayGiga

Facebook nabywa nową usługę gier w chmurze – PlayGiga

Opublikowano 19.12.2019 15:31 -


Szybki rozwój Facebooka naprawdę przestał mnie dziwić. Przedsiębiorstwo coraz chętniej kupuje projekty, należące do innych firm, które dzięki swoim deweloperom dopasowuje do potrzeb użytkowników. Prawdopodobnie jest to przepis Zuckerberga na sukces – nie musi on poświęcać zbyt wiele czasu na prowadzenie własnych eksperymentów, tylko szuka gotowych projektów, w które mógłby zainwestować. Najpierw Instagram, później WhatsApp, a teraz przyszła pora na PlayGiga!

Usługi związane z grami cieszą się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że w tym kierunku podąża także taki gigant, jakim jest Facebook. Całkiem niedawno podjął decyzję o zakupie hiszpańskiej firmy, która oferowała swoje usługi w kilku krajach Europy oraz Południowej Ameryki. PlayGiga bardzo szybko się rozwijała i stworzyła autorską technologię wirtualizacji, co właśnie skłoniło Facebooka do wykonania transakcji.

Czym tak właściwie jest PlayGiga?

Z pomocą PlayGiga każdy wydawca może dodać własną grę do portfolio usług cyfrowych. Zasada działania jest podobna do konkurencji, czyli Google Stadia czy PlayStation now. Bez względu na miejsce oraz urządzenie, użytkownicy mogli kontynuować swoją rozgrywkę w miejscu, w którym skończyli poprzednim razem. Wśród oferty znalazło się ponad 300 produkcji największych producentów, które cieszą się świetnymi opiniami wśród graczy. Nic więc dziwnego, że Facebook postanowił wkroczyć na nowy rynek i wykorzystać potencjał PlayGiga, by osiągnąć jeszcze więcej niż do tej pory.

Nowe usługi gier od Facebooka?

Mimo tego, że hiszpańska firma jest zdecydowanie mniejsza niż rynkowi giganci, to ma ona szansę się przebić, jeśli Facebook dobrze to wykorzysta. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jakie są plany amerykańskiego przedsiębiorstwa co do nowego zakupu. Transakcja została jednak oficjalnie potwierdzona na koncie Facebook Gaming na Twitterze, gdzie witano PlayGiga w zespole.

Na stronie internetowej także można znaleźć zapisek, że usługa szykuje się na coś zupełnie nowego. Czy może to oznaczać, że w najbliższym czasie projekt gier w chmurze będzie dostępny dla większej liczby użytkowników? Mam nadzieję, że już niebawem się o tym dowiemy, a Facebook będzie informował na bieżąco o postępach w pracach.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]