Facebook łączy mentorów ze swoimi podopiecznymi!

Facebook łączy mentorów ze swoimi podopiecznymi!

Opublikowano 6.12.2017 12:34 -


Facebook nie zaprzestaje wprowadzać nowości. Gigant całkiem niedawno oficjalnie zakomunikował Marketplace dla wszystkich użytkowników, ale oprócz biznesu stara się również…pomagać. Świadczy o tym najnowszy produkt,
a mianowicie Mentorship and Support.

Czym jest Mentorship and Support?

To platforma łącząca nauczycieli (mentorów) ze swoimi podopiecznymi. W dużym skrócie chodzi o to, by skomunikować ze sobą ludzi, którzy dzielą podobne pasje
i mają podobne cele, ale nie znają się wzajemnie a potrzebują porady, wsparcia. To miejsce to właśnie im umożliwia.

Skąd pomysł?

Facebook już od dłuższego czasu współpracuje z organizacjami non-profit, które zajmują się komunikacją pomiędzy mentorem a uczniem. Facebook chce jednak skupić się na potrzebach osób uczących się lub chcących dopiero rozpocząć naukę.

Z kim Facebook połączył siły i w jakim zakresie tematycznym ma funkcjonować platforma?

Facebook podjął współpracę z dwoma organizacjami non-profit w dwóch zakresach tematycznych znacznie się od siebie różniących. Pierwsza z nich to iMentor:

Tematycznie jest ona związana z edukacją licealną. Łączy licealistów z wykwalifikowanymi mentorami, którzy stają się przewodnikami i wsparciem
w podróży edukacyjnej tych młodych osób. Drugą z organizacji jest International Rescue Committee:

Organizacja ma na celu wsparcie w sytuacjach kryzysowych, jednak głównie powiązane jest to z pomocą dla uchodźców.

Jakie działania w zakresie powyższych organizacji planuje Facebook?

Po pierwsze, po dokładnym zbadaniu gruntu planowane jest przeniesienie swobodnego funkcjonowania platform do świata online na dedykowane strony tak, by korzystanie z funkcjonalności było proste
i przejrzyste. Programy według których miałby odbywać się trening/kurs dostarczają w swoim zakresie organizacje non-profit. Facebook tworzy jedynie platformę ułatwiającą skomunikowanie stron.
Z ciekawostek iMentor stworzył program trwający 24 tygodnie wspierający przeprawę uczniów przez ich pierwszy rok w liceum.

Czy platforma jest bezpieczna?

Zapewnione będą zarówno bezpieczeństwo, jak i prywatność, a z platform nie będą mogły skorzystać osoby poniżej 18 roku życia. Mentorzy są dodatkowo weryfikowani i w każdej chwili istnieje możliwość ich zgłoszenia w przypadku, kiedy doszłoby do nieprawidłowości. Są to ograniczenia narzucone przez samego Facebooka.

Facebook bardzo mocno angażuje się ostatnimi czasy w pomaganie. Coraz mocniej rozwija również swoje platformy: Instagrama i samego Facebooka. Nadszedł jednak etap, że oprócz zarabiania pieniędzy zaczyna liczyć się coś więcej. Która z platform za tym nadąży? Jaka będzie odpowiedź Snapchata? Sam pomysł zapowiada się ciekawie. Czekamy jednak na bardziej konkretne działania i finalną realizację projektu.

Wieści z Rozładowani.pl