Facebook idzie za ciosem i kopiuje kolejne rozwiązania Twittera

Facebook idzie za ciosem i kopiuje kolejne rozwiązania Twittera

Opublikowano 31.08.2013 13:23 - 2


Serwis mikroblogowy Twitter jest genialny w swojej prostocie. Jest to doskonała alternatywa dla przeładowanego niepotrzebnymi funkcjonalnościami, pełnego spamu Facebooka. Oczywiście złośliwi mówią, że na Twitterze rozmawiasz sam ze sobą licząc, że ktoś się dołączy, ale zdaje mi się że to samo dotyczy FB.

Niemniej świetne rozwiązania znane z Twittera takie jak chociażby popularne hashtagi czy też publikowanie postów na własnej stronie, Fejsbuk mówiąc krótko – skopiował. Teraz do puli pomysłów dołącza kolejna funkcjonalność czyli tzw. trendy. Są to najpopularniejsze hashtagi w określonym przedziale czasowym.

OB-YS902_FACEBO_D_20130830140217

W przypadku fejsbuka, trendy znajdą się w prawej górnej części serwisu i wyglądają… stosunkowo banalnie. Prawdopodobnie będą to zwykłe linki odnoszące się do konkretnych hashtagów. Kiedy staną się dostępne? Jak donoszą zagraniczne blogi tego niestety nie wiadomo. To co jest pewne, to fakt że aktualnie rozwiązanie to jest testowane i dostępne dla niewielkiej ilości amerykańskich użytkowników.

Parafrazując: Dobrzy kopiują, wielcy kradną.

Wieści z Rozładowani.pl