Facebook i Twitter niedozwolony w mediach francuskich

Facebook i Twitter niedozwolony w mediach francuskich

Opublikowano 5.06.2011 9:49 Aktualizacja: 5.06.2011 9:52 -


We Francji nie usłyszymy w audycjach radiowych i nie ujrzymy w telewizji zaproszeń do serwisów Facebook i Twitter. Francuski odpowiednik KRRiT tj. CSA (Conseil supérieur de l’audiovisuel) zakazał nawiązywania do tych portali społecznościowych podczas audycji.

Decyzja regulatora jest o tyle paradoksalna, że nie ma w niej mowy o innych serwisach gromadzących społeczności a tylko o markach Twitter i Facebook. W dobie wszechobecnych społecznościówek, z pewnością specaliści od marketingu znajdą sposób by obejść dość kontrowersyjne przepisy.

Nasza rodzima KRRiR na całe szczęście nie wprowdziła tak radykalnych przepisów, jedynie w swoim oświadczeniu napisała:

Prezentowanie na antenie faktu obecności nadawcy na innych portalach i w serwisach społecznościowych powinno mieć charakter informacji pozbawionej cech reklamy

Po co to wszystko? Jeżeli irytowały by mnie ciągłe zaproszenia ulubionej stacji muzycznej do jej wizytówki w portalu społecznościowym to z pewnością bym z niej zrezygnował. Jak dla mnie takowe zaproszenia są akurat zupełnie przezroczyste i nie przeszkadzają mi kompletnie a wręcz zachęcają by połączyć się ze społecznością osób o podobnym guście.

 

Wieści z Rozładowani.pl