Facebook i Twitter zdecydowały się na zablokowanie wypowiedzi Prezydenta Donalda Trumpa na temat COVID-19. Portale potraktowały słowa Prezydenta USA jako dezinformację. 

Twitter dał pstryczka w nos Donaldowi Trumpowi Jr.

Facebook usuwa wpis Donalda Trumpa

Na swoim profilu na Facebooku, Prezydent Donald Trump udostępnił wywiad w postaci materiału wideo z telewizji Fox News. Opowiada w nim, że istnieje grupa osób, które są w znacznym stopniu odporne na koronawirusa. Ta grupa to dzieci. Donald Trump wskazał także, że szkoły powinny być otwarte. Według Prezydenta USA pandemia koronawirusa niedługo się skończy. Facebook potraktował te wypowiedzi jako dezinformacyjne. W efekcie usunął umieszczony przez Trumpa film. 

Twitter nakazuje usunięcie tego samego wideo

Ten sam film został opublikowany na koncie twitterowym, prowadzonym w ramach kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. Twitter również uznał, że jest to film wprowadzający w błąd i nie zwlekał. Portal podjął kroki w celu usunięcia materiału wideo. Jak podaje The Verge, ograniczono kontu @TeamTrump wysyłanie kolejnych wpisów, dopóki ten, zawierający wspomniany film, nie zostanie usunięty. Serwis podaje, że wpis został już usunięty, a konto może publikować kolejne. 

https://twitter.com/NickPacilio/status/1291160646231392261

Trzeba walczyć z dezinformacją

Dezinformacja to ostatnio jedno z moich ulubionych słów. Cieszę się, że w dobie pandemii koronawirusa, kiedy to powinniśmy otrzymywać komunikaty, które nie będą nikogo wprowadzały w błąd, portale społecznościowe podejmują działania w celu eliminowania treści wywołujących inny efekt. Zwłaszcza kiedy za publikację dezinformacyjnych wpisów odpowiadają osoby publiczne bądź ich najbliższe otoczenie.

Źródło: The Verge / The Verge


Posłuchaj nas!