Dark mode Facebooka już na wiosnę!

Dark mode Facebooka już na wiosnę!

Opublikowano 12.01.2020 20:17 -


Tak, doczekaliśmy się! Facebook dorósł wreszcie do wprowadzenia w życie ciemnego trybu na swojej platformie. Pierwsza informacja o pracach nad nową wersją serwisu pojawiła się już w kwietniu 2019 roku, ale dopiero teraz ogłoszono (mniej więcej) termin jej oficjalnego pojawienia się. Jesteście ciekawi, kiedy to nastąpi? Jeszcze przed wiosną tego roku!

Chociaż do wszystkich użytkowników Facebooka dark mode trafi dopiero za kilka miesięcy, niektórzy szczęśliwcy mają już okazję testować nowe rozwiązanie i to zarówno w wersjach desktopowych, jak i mobilnych. Kto wie, być wśród Was również znajdują się farciarze, którzy otrzymali wcześniejszy dostęp do trybu ciemnego. Jak to sprawdzić?

Osoby, które zostały przez Facebooka wytypowane, powinny zobaczyć specjalne okienko z zaproszeniem do uczestniczenia w testach “Nowego Facebooka”. Potwierdzenie chęci udziału w projekcie skutkuje przekierowaniem użytkownika do nowej strony z opcją zmiany kolorów witryny. Tak samo rzecz wygląda w przypadku urządzeń desktopowych, jak i mobilnych.

Według podanych informacji “Nowy Facebook” ma różnić się od aktualnego nie tylko kolorem, ale też optymalizacją. Odświeżona wersja serwisu, według zapewnień twórców, będzie zdecydowanie lepiej działała na starszych urządzeniach i pochłaniała mniej RAM-u. Liftingu doczeka się nie tylko główny portal, ale również Messenger w wersji dla Windowsa. Czekacie?

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację