Chociaż do wszystkich użytkowników Facebooka dark mode trafi dopiero za kilka miesięcy, niektórzy szczęśliwcy mają już okazję testować nowe rozwiązanie i to zarówno w wersjach desktopowych, jak i mobilnych. Kto wie, być wśród Was również znajdują się farciarze, którzy otrzymali wcześniejszy dostęp do trybu ciemnego. Jak to sprawdzić?

Osoby, które zostały przez Facebooka wytypowane, powinny zobaczyć specjalne okienko z zaproszeniem do uczestniczenia w testach „Nowego Facebooka”. Potwierdzenie chęci udziału w projekcie skutkuje przekierowaniem użytkownika do nowej strony z opcją zmiany kolorów witryny. Tak samo rzecz wygląda w przypadku urządzeń desktopowych, jak i mobilnych.

Według podanych informacji „Nowy Facebook” ma różnić się od aktualnego nie tylko kolorem, ale też optymalizacją. Odświeżona wersja serwisu, według zapewnień twórców, będzie zdecydowanie lepiej działała na starszych urządzeniach i pochłaniała mniej RAM-u. Liftingu doczeka się nie tylko główny portal, ale również Messenger w wersji dla Windowsa. Czekacie?