Facebook dalej uzależnia: poznajcie Notify

Opublikowano 16.11.2015 9:12 Aktualizacja: 9.08.2016 13:45 - 5


Nie od dziś wiadomo, że Facebook dąży do tego, byśmy spędzali na nim jak najwięcej czasu. Mark Zuckerberg stworzył aplikację, która robi ku temu kolejny krok. Poznajcie Notify - system zarządzania powiadomieniami.

O aplikacji Notify media pisały już w październiku tego roku, jednak dopiero teraz została ona oficjalnie zaprezentowana. Czy to prawdziwa rewolucja w świecie informacji płynących do nas z wszelkich serwisów internetowych? Zobaczcie na zaprezentowanym w środę filmie, jak działać ma aplikacja:

W Notify użytkownicy mogą wybrać wśród kilkunastu sekcji tematycznych serwisy, z których powiadomienia chcą otrzymywać. Obecnie wśród partnerów projektów jest 70 wydawców - w tym między innymi CNN, BuzzFeed, The Washington Post, Vogue, Mashable czy CBS Sports. Według zapowiedzi Facebooka, lista partnerów będzie sukcesywnie zwiększana. Prócz serwisów informacyjnych, aplikacja może dostarczać powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail, czy informacje pogodowe. Po kliknięciu w powiadomienie, które wyświetli się na ekranie głównym urządzenia, zostaniemy przeniesieni do mobilnej strony dostawy danego newsa, czy aplikacji, z której powiadomienie pochodzi.

Notify - Pairing 1

Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszystko ma zostać uporządkowane, a użytkownicy mają dostawać swoje informacje szybciej i łatwiej. Aplikacja - według założeń Facebooka - ma stać się podstawową aplikacją, wykorzystywaną na smartfonach, dzięki zmniejszeniu liczby kliknięć pomiędzy przejściem do poszczególnych programów.

Notify - Pairing 3

Czy to kolejny krok Facebooka do stworzenia własnego systemu operacyjnego? Pamiętacie Home, nakładkę na Androida, która sprawiała, że Facebook stawał się podstawowym ekranem w telefonie, a przejścia do innych aplikacji odbywały się własnie przez niego? Notify to także z całą pewnością odpowiedź na Moments od Twittera, czyli agregat newsów z całego świata.

Pomysł Facebooka wydaje się dość użyteczny, jednak czy nie uzależni on jeszcze bardziej? Czy nie będzie tak, że po usłyszeniu dźwięku powiadomienia (niezależnie, czy to powiadomienie z CNN, czy z poczty e-mail) odruchowo sprawdzimy Facebooka? Sam korzystam z Facebooka dość intensywnie. Nie oszukujmy się, jest on bardzo praktycznym narzędziem - w jednym miejscu mam kontakt ze znajomymi, dostęp do grup tematycznych, czy najświeższych informacji na tematy, które mnie interesują. Zastanawiałem się jednak ostatnio, jak wyglądałoby życie bez Facebooka. Coraz częściej myślę, czy nie spróbować odciąć się od facebookowego świata choć na kilka dni. Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Daliście sobie radę, nie brakowało Wam czegoś?

PS. Notify dostępne jest jak na razie tylko na iOS w USA - kwestią czasu jest udostępnienie go dla szerszego grona odbiorców.

Wieści z Rozładowani.pl