Facebook automatycznie wykona kolaż ze zdjęć i umożliwi transmisję na żywo

Opublikowano 4.12.2015 10:19 Aktualizacja: 9.08.2016 13:44 -


Ostatnio dość często pojawiają się aktualizacje mobilnych aplikacji Facebooka, które wprowadzają nowe funkcje i udogodnienia dla ich użytkowników. Tym razem gigant z Menlo Park stawia na automatyzację.

Mark Zuckerberg chce byśmy korzystali z Facebooka jeszcze bardziej intensywnie niż do tej pory, chce byśmy dzielili się każdą chwilą. Nowa funkcja mobilnej aplikacji wykona automatyczny kolaż ze zdjęć, które zostały wykonane w tej samej lokalizacji i w tym samym czasie. Dzięki temu udostępnisz wiele zdjęć z wakacji jednocześnie, bez konieczności wybierania każdego z nich. Oczywiście każde zdjęcie można edytować, a z automatycznego kolażu usunąć te, które nie są warte pokazania światu. Działanie nowej funkcji dokładnie wyjaśnia udostępniony przez firmę film:

Posted by Facebook on 2 grudnia 2015

Funkcja ta dostępna jest jak na razie na urządzenia od Apple, a androidowa aktualizacja ma pojawić się "wkrótce".

Facebook dodaje także możliwość nadawania transmisji live, która obecnie zarezerwowana była tylko dla zweryfikowanych użytkowników - tzw. Facebook Mentions. Od teraz każdy będzie mógł stramować obraz do swoich znajomych. Nowa opcja to uderzenie w Periscope, czy jednak sprawdzi się na Facebooku? Biorąc pod uwagę ilość użytkowników FB, Periscope - moim zdaniem - ma się czego obawiać. Jak ma to wyglądać? Zobaczcie na filmie:

Posted by Facebook on 2 grudnia 2015

Jest jeden haczyk - możliwość transmisji na żywo mają obecnie jedynie osoby, które mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Na wprowadzenie nowej funkcjonalności do Europy będziemy musieli zapewne poczekać. Jak zwykle zresztą. A może Mark z okazji narodzin córeczki zrobi nam prezent i udostępni nowe funkcje szybciej? ;-)

Wieści z Rozładowani.pl