Sporo ostatnio u nas o wszelkiej maści serwisach oferujących zdjęcia na licencji CC0. Dopiero co było o świetnym Stockio i perspektywie specjalizowania się stocków, a dziś kolejna, jeszcze lepsze propozycja. Na tyle dobra, że zdaje się, że zastąpi mój ulubiony serwis tego typu.

Dotychczas moim ulubionym serwisem był librestock.com. To serwis, który skutecznie agreguje kilkanaście najpopularniejszych serwisów z darmowymi zdjęciami. W zasadzie naprawdę rzadko zdarzała się sytuacja, że wybór zdjęć był niewielki, pod zadanym hasłem, ale były takie sytuacje. Oczywiście, to nie stanowiło problemu, bo w zakładkach mam jeszcze kilka innych wartościowych serwisów, które przychodziły na ratunek.

Darmowe stocki? Nuda. Poznajcie Stockio z całą paką darmowych materiałów

Zdaje się jednak, że po długiej przygodzie z Libre Stock, czas na zmiany. Everypixel, to kolejny serwisów z serii, na który ostatnio trafiłem i… przepadłem. Pomijając naprawdę świetny i nietuzinkowy design serwisu, to jego potęgą jest ilość zdjęć.Zrzut ekranu 2017 09 11 o 20.44.00
Jest ich tam zwyczajnie ogrom. Wszystko za sprawą indeksowania ponad 50 serwisów, a to kilka razy więcej jak w przypadku Libre Stock. Co ciekawe Everypixel pozwala także na wyszukiwanie komercyjnych zdjęć (a po co to? a na co to? a komu to potrzebne?), pewno tylko po to by grosza zarobić na tym interesie.

R E K L A M A

Darmowe zdjęcia stockowe – lista

Prócz tego, możecie wyszukiwać wszelkiej maści wektory czy grafiki i wyświetlać za pomocą niebanalnych kryteriów filtrowania (horizontal/vertical) znaleźć te właściwe. A prawdziwym bonusem jest możliwość przesłania własnego zdjęcia i zapytania sieci neuronowej jak wielka jest szansa, że wasze zdjęcie zdobędzie popularność.Zrzut ekranu 2017 09 11 o 20.51.02No i proszę bardzo, randomowe zdjęcie Marka i całe 4,5%. Mało? Więcej niż 0.5% dotychczas nie udało się wygenerować. Jeśli jednak Wasza fotografia zginie w czeluściach internetu, przynajmniej dostaniecie pakę automatycznie wygenerowanych tagów.

Zobacz Everypixel